استاندار گیلان در سخنرانی پیش از خطبه نماز نماز جمعه شهر رستم آباد عنوان کرد:

شبکه آبرسانی در رستم آباد و رودبار باید تجهیز شود

مجید رضایی
تاریخ انتشار: جمعه 3 می 2024 | 18:29 ب.ظ
شبکه آبرسانی در رستم آباد و رودبار باید تجهیز شود منظور رسیدگی به حل مشکلات آنان گفت: بنده به عنوان خادم مردم گیلان همواره در بین مردم بوده و در تمامی نقاط گیلان حضور داشته و برای حل مشکلات آنان تلاش کردم زیرا حضور در بین مردم یک تکلیف برای مسؤولان است.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، اسدلله عباسی ظهر امروز(جمعه) در […]

منظور رسیدگی به حل مشکلات آنان گفت: بنده به عنوان خادم مردم گیلان همواره در بین مردم بوده و در تمامی نقاط گیلان حضور داشته و برای حل مشکلات آنان تلاش کردم زیرا حضور در بین مردم یک تکلیف برای مسؤولان است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، اسدلله عباسی ظهر امروز(جمعه) در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر رستم آباد از توابع شهرستان رودبار با اشاره نقش حضور مسؤولان در بین مردم به منظور رسیدگی به حل مشکلات آنان اظهار کرد: بنده به عنوان خادم مردم گیلان همواره در بین مردم بوده و در تمامی نقاط گیلان حضور داشته و برای حل مشکلات آنان تلاش کردم زیرا حضور در بین مردم یک تکلیف برای مسؤولان است.

 

وی با بیان اینکه دولت در راستای منویات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی اقداماتی را در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی اقداماتی را انجام داده است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی عملیات در وعده صادق به وعده خود عمل کرده و مردم پیروزی مقتدرانه را جشن گرفتند زیرا تمامی قدرت‌های جهانی نتوانستند مانع اصابت موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اهداف از پیش تعیین شده شوند.

 

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونسیتی در شهر غزه گفت: رژیم صهیونسیتی با اقدامات وحشیانه خود در فلسطین و غزه به منفور ترین‌ رژیم جهان تبدیل شده است.

 

عباسی با تاکید بر اشاعه فرهنگ جهاد و مقاومت در تمامی ملت‌های آزادی‌خواه جهان افزود: بیداری اسلامی و ندا مظلومیت مردم فلسطین و غزه اکنون در تمامی جهان نمایان شده است به طوری که اکنون در دانشگاه های آمریکا شاهد اعتراض به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونسیتی و‌ حمایت آمریکا از این رژیم هستیم.

 

وی یکی از اهداف دولت سیزدهم را تحقق کامل شعار سال و مردمی سازی اقتصاد دانست و بیان کرد: برنامه و سیاست دولت سیزدهم تحقق شعار سال و مردمی سازی اقتصاد است و برای اجرایی شدن این امر شبانه روز تلاش می‌کنیم.

 

استاندار گیلان با بیان اینکه در کشور و گیلان هیچ مشکلی در تأمین کالای اساسی وجود ندارد، تصریح کرد: علیرغم همه فشارها در تأمین کالای اساسی به خوبی عمل کرده و تمامی کالاهای اساسی از جمله مرغ و گوشت در گیلان در انبارها وجود داشته و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

 

عباسی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه اقتصاد در گیلان گفت: در توزیع عادلانه ثروت در این استان اقدامات خوبی انجام شده و گیلان در این راستا جزو هفت استان برتر کشور است

 

وی با بیان اینکه دولت جهادی سیزدهم با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و آرمان‌های شهدا و امام شهدا در راه حل مشکلات کشور گام برمیدارد، گفت: در ۲ سال اخیر ما توانستیم در بسیاری از زمینه ها رشد و پیشرفت داشته باشیم

 

استاندار گیلان با تاکید بر کاهش نرخ بیکاری در گیلان در ۲ و نیم سال گذشته افزود: بر اساس آمار نرخ بیکاری در گیلان یک و نیم درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است و در مشارکت اقتصادی چهار درصد بالاتر از میانگین کشوری هستیم.

 

عباسی با بیان اینکه از حیث دیپلماسی خارجی دولت سیزدهم بسیار فعال بوده است، تصریح کرد: در ۲ و‌نیم سال گذشته جمهوری اسلامی عضو اتحادیه‌های مختلف اقتصادی شامل شانگهای و بریکس شده است که این امر نشان‌دهنده شرایط مطلوب جمهوری اسلامی در حوزه دیپلماسی اقتصادی است.

 

وی زیتون را یکی از محصولات استراتژیک و‌ مهم کشور برشمرد و بیان کرد: در سفر به روسیه زیتون رودبار را معرفی کردیم و یک قراردادهایی در این خصوص نوشته شده و صادرات در حال انجام است.

 

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به توسعه باغات زیتون در شهرستان رودبار گفت: تولید و صادرات در رودبار باید افزایش پیدا کند و در کنار آن به زنجیره عرضه نیز باید توجه شود زیرا این مهم منجر به ایجاد اشتغال و توسعه پایدار می‌شود.

 

عباسی با تاکید بر جهاد تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های پزشکی، دفاعی، هوا فضا، صنعت و هسته‌ای افزود: با تلاش‌های صورت گرفته توسط متخصصان داخلی اکنون توانستیم در حوزه سلول‌های بنیادی رتبه نخست و در روش درمان بیماری تالاسمی به روش مغز استخوان رتبه دوم جهان را به دست آوریم

 

وی با بیان اینکه با افزایش تولید مسکن روستایی که در اولویت نهضت ملی مسکن قرار دارد مساله باز آفرینی شهری مورد تاکید قرار گرفته است، بیان کرد: در حوزه مسکن همه سعی و تلاش ما این است متناسب با نیاز مردم مسکن را ایحاد کنیم.

 

استاندار گیلان اقدامات دولت سیزدهم در حوزه درمان را در چند سال گذشته بسیار بی سابقه دانست و افزود: ۱۲ میلیون خدمات درمانی برای مردم رایگان شده است که یک اقدام بی سابقه می‌باشد.

عباسی با اشاره به بازدید از سد دیورش رستم آباد بیان کرد: شبکه آبرسانی در رستم آباد و رودبار باید تجهیز شود و امروز در این راستا بازدیدی از سد دیورش خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه در روزهای آینده کانال‌های غرب و شرق آبرسانی می‌شود، گفت: نیاز آبی گیلان یک میلیارد متر مکعب است ولی از سال ۱۴۰۰ این مقدار کاهش پیدا کرده و به ناچار باید تقویم زراعی‌ را اجرایی کنیم.

 

مردم صبر انقلابی داشته باشند

 

حجت الاسلام امین ، امام جمعه منطقه رستم آباد در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه عنوان کرد:

 

گرانی ، سختی ، معیشت و اقتصاد را شرطی سازی نکنیم و در مقابل نظام قرار ندهیم مردم در دولت انقلابی صبر انقلابی داشته باشند سلبریتی های بُزدِل می‌خواهند مردم را در مقابل رهبر و مرجعیت قرار دهند اما ما پای ولایت و انقلاب ، دین و ایمان ایستاده ایم

 

وی خاطرنشان کرد:

شهرستان رودبار با توجه به مختصات جغرافیایی ظرفیت داشتن ۲ یا چند نماینده در مجلس شورای اسلامی را دارد، چرا مجلس انقلابی به افزایش تعداد نمایندگان رای نداد و شبهه ایجاد کرد؟ مگر جای شما تنگ می‌شود؟ طبق قانون هر ۱۰ سال می‌توان تعداد نمایندگان را باتوجه به مختصات جغرافیایی افزایش داد برخی عملکردها و اقدامات نمایندگان جای تامل دارد

 

امام جمعه شهر رستم آباد در ادامه از حضور ویژه استاندار گیلان و هیات همراه در سی ویکمین سفر به شهرستان استراتژی رودبار تقدیر و تشکر کرد و گفت:

شهر رستم آباد شبکه فرسوده آب و کوچه های خاکی فراوان دارد که نیاز به مساعدت ویژه واختصاص قیررایگان مازاد است(رستم آباد دارای ۴۰ هکتار یا ۲۰۰ معبر خاکی است) رتبه نخست شهرستانی، اگر تمام آب سددیورش را فقط به شهر رستم آباد اختصاص دهیم باز هم بدلیل فرسودگی که از سال ۶۹ بجا مانده شبکه پایدار و پویا نخواهیم داشت

 

حجت الاسلام والمسلمین امین ادامه داد:

جاده ترانزیتی استان گیلان از داخل شهر رستم آباد عبور می‌کند(کامیون‌ها) شهرداری با بودجه اندک نمی‌تواند تردد را مدیریت و تخریب های فراوان آسفالت مسیر اصلی را ترمیم و نگهداری کند

 

رستم آباد با جمعیت ۳۰هزار نفری ، ۳۸ روستا و ۲ دهستان استعداد بخش شدن را دارد انشالله پس از عملی شدن وعده بخش شدن لوشان توسط استاندار، منطقه ما را نیز در اولویت بخش شدن قرار دهند کسب رتبه دوم کشوری در صدور مجوزهای الکترونیکی را به مسئولین استان گیلان تبریک عرض مینماییم

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار