درپی بارشهای شدید و سیلاب هفته گذشته؛

حدود ۷۰ درصد از باغات انبوه عمارلو نابود شدند+فیلم

مجید رضایی
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 جولای 2024 | 14:25 ب.ظ
حدود ۷۰ درصد از باغات انبوه عمارلو نابود شدند+فیلم در پی بارشهای شدید هفته گذشته گیلان، ۷۰ درصد باغات فندق و گردو در روستای انبوه شهرستان رودبار نابود شدند به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ با گذشت چند روز از وقوع بارشهای شدید و سیلابی در مناطق مختلف گیلان، روستای انبوه رودبار همچنان با تخریب راههای دسترسی و مسدودیت انهار مواجه است و […]

در پی بارشهای شدید هفته گذشته گیلان، ۷۰ درصد باغات فندق و گردو در روستای انبوه شهرستان رودبار نابود شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ با گذشت چند روز از وقوع بارشهای شدید و سیلابی در مناطق مختلف گیلان، روستای انبوه رودبار همچنان با تخریب راههای دسترسی و مسدودیت انهار مواجه است و بیش از ۷۰ درصد از باغات و ۱۰۰ درصد جوی‌های آب این روستا نابود و خسارت سنگینی به کشاورزان وارد شده است.

به گفته برخی از اهالی روستای انبوه به مرور؛ با وجود گذشت ۴ روز از وقوع سیلاب و در حالیکه خسارت‌های زیادی به باغداران و قنوات مناطق مختلف روستا وارد شده اما تاکنون مسوولان جهاد کشاورزی و راهداری شهرستان رودبار اقدامی برای بازگشایی راه دسترسی به باغات و لایروبی انهار انجام نداده اند.

اهالی گفتند؛ اجرای پروژه لوله کشی گاز در این روستا منجر به تغییراتی در بستر باغات و انهار این روستا شد که همزمان به علت عدم آبخیزداری در نقاط بالادست، منجر به تخریب شدید باغات فندق و گردو در پی سیلاب شد. سیلاب به ۲۵۰ باغدار گردو و فندق انبوه خسارت شدید وارد کرده است. خوشبختانه به دلیل فاصله مسیر سیلاب از باغات انار، سیلاب به این بخش خسارتی وارد نکرد.

در حال حاضر روستاییان انبوه خواستار توجه مسوولان ستاد مدیریت بحران شهرستان رودبار برای بازگشایی مسیرهای دسترسی به باغات و لایروبی انهار در این اراضی هستند.

لازم به ذکر است: روستای گردشگری انبوه در بخش عمارلو شهرستان رودبار و در مرز استان قزوین واقع شده که قطب تولید انار در گیلان است. از سطح ۱۰۰ هکتار اراضی کشاورزی این روستا در ۴۵ هکتار آن انار و در سایر اراضی گردو، فندق و زیتون تولید می‌شود.

بعد از ثبت جهانی روستای قاسم آباد، روستای گردشگری انبوه عمارلوی رودبار در اولویت ثبت جهانی به عنوان روستای ملی جاجیم بافی و البسه محلی از گیلان قرار دارد./مرورگیلان

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار