استاندار گیلان در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی(ره) شهر رودبار:

قیام خونین ۱۵ خرداد پایه و اساس شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی است

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 4 ژوئن 2024 | 12:50 ب.ظ
قیام خونین ۱۵ خرداد پایه و اساس شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی است استاندار گیلان با بیان اینکه شهید رئیسی به یک الگوی مدیریتی در تراز انقلاب اسلامی مبدل شده است، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مظلومیت شهید جمهور که فرمودند حقیقتا دلم برای شهید رئیسی سوخت و این جمله خیلی معناها دارد زیرا عده‌ای نخواستند اقدامات دولت سیزدهم را ببیند ولی اکنون بعد از شهادت […]

استاندار گیلان با بیان اینکه شهید رئیسی به یک الگوی مدیریتی در تراز انقلاب اسلامی مبدل شده است، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مظلومیت شهید جمهور که فرمودند حقیقتا دلم برای شهید رئیسی سوخت و این جمله خیلی معناها دارد زیرا عده‌ای نخواستند اقدامات دولت سیزدهم را ببیند ولی اکنون بعد از شهادت در حال تعریف و تمجید از دولت هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در مراسم گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، قیام خونین ۱۵ خرداد و نخستین شهید نهضت انقلاب اسلامی شهید سید یونس حسینی آغوزبنی رودباری در مصلی شهر رودبار با بیان اینکه امام خمینی(ره) با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی امنیت، اقتدار و استقامت را برای کشور به ارمغان آوردند، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) بر آزادی‌خواهی و استکبارستیزی تأکید داشتند و توانستند فرهنگ مبارزه با استکبار را در بین دیگر کشورهای آزادی‌خواه جهان اشاعه دهند.

 

وی یکی از دلایل دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی را فرهنگ استکبار ستیزی آن دانست و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در مسیر اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل گام برداشته اند و مبنای تحول آزادی خواهی در جهان هستند.

 

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به معرفی ابعاد مختلف زندگی امام خمینی(ره) از طریق فریضه جهاد تبیین تصریح کرد: جهاد تبیین یکی از راهبردهای ضروری در مقطع کنونی است، از این رو باید ابعاد شخصیتی حضرت امام (ره) به ویژه برای نسل‌های سوم و چهارم انقلاب، به درستی شناسانده و چگونگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، حفاظت و حراست از انقلاب و مقابله با توطئه‌های دشمنان مطابق با سیره عملی آن روشن‌ضمیر آگاه، تشریح شود.

 

عباسی با بیان اینکه رژیم طاغوت و استکبار تصور پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در آن برهه از زمان را نداشت، افزود: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگرفته از عاشورای امام حسین(ع) است و معمار کبیر انقلاب با تبعیت از سرور و سالار شهیدان، مبارزه با رژیم ستم شاهی را آغاز کرد و با اراده مردم در برابر این رژیم جنایتکار ایستاد.

 

وی، قیام خونین ۱۵ خرداد را پایه و اساس شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: قیام خونین ۱۵ خرداد پایه و اساس شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در ماه محرم انجام شد به همین دلیل که محرم و صفر است که اسلام را زنده داشته است.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه مبنای نظام سیاسی ایران اسلامی بر اساس مردم سالاری دینی، وحدت کلمه و اتحاد مردم تحت رهنمودها و بیانات امام راحل شکل گرفته است، افزود: ایستادگی ملت ایران در برابر همه سختی‌ها نشان از عمق نگاه امام راحل نسبت به مسائل مختلف اعتقادی، دینی، سیاسی، فرهنگی و جهانی بوده است.

 

عباسی با بیان اینکه مردمان گیلان از گذشته دل در گرو اسلام و انقلاب اسلامی داشتند تصریح کرد: شهید سید یونس رودباری نخستین شهید راه امام خمینی(ره) است که جان خود را در راه اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی فدا کرد که این امر خود تایید کننده ولایتمداری مردم دیار میرزا کوچک خان جنگلی و شهرستان ولایتمدار رودبار است که بیش از ۴۲۰ شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.

 

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید سید حسینی رودباری بیان کرد: اخلاق حسنه، عفت کلام، مردم دوستی، ساده زیستی، پرهیز از تجمل‌گرایی و دوری از دنیا پرستی از مؤلفه‌های بارز شخصیتی «سید یونس» است.

 

استاندار گیلان ادامه داد: شهید یونس بسیار ساده زیست، قناعت پیشه و اهل بخشش بود و پس از شهادتش فقط مقداری پول، یک جلد قرآن‌کریم و چند جلد کتاب علمی باقی ماند که آن نیز بنا به وصیت ایشان به حوزه علمیه قم وقف

 

عباسی با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان جهان افزود: این نامه تاکیدی بر آن است که امروز آنان بخشی از جبهه مقاومت هستند و باید امیدوار و محکم در این مسیر حرکت کنند.

 

وی شنیده شدن صدای مظلومیت مردم فلسطین را برخواسته از اشاعه روحیه استکبار ستیزی جمهوری اسلامی دانست و گفت: اینکه در این دوره صدای مظلومیت فلسطین در تمام دنیا بلند شده و در کشورهای مختلف اقشار متعدد مردم متوجه جنایت‌ها و ماهیت ظالمانه رژیم اشغالگر قدس شده اند، از جمله آثار انقلاب اسلامی و مقاومت مردم مظلوم فلسطین است.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه اکنون تمامی ملت‌های آزادی‌خواه جهان علیه جنایات رژیم صهیونسیتی به پا خواستند، گفت: صدای مردم مظلوم فلسطین امروز از طریق همین حرکت‌هایی که در مراکز علمی و دانشگاه‌ها سراسر دنیا بلند شده به گوش جهانیان رسیده و موجب شده تا دنیا و مجامع مختلف فریاد مظلومیت فلسطین را بشنوند.

عباسی با همچنین با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام راحل(ره) در خصوص نزدیک بودن نابودی رژیم منحوس صهیونیستی بیان کرد: حرکت اعتراضی دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا و کشورهای اروپایی به نحوی دولت آمریکا را نیز تحت فشار قرار می‌دهد که تا حدودی در مواضع خود نسبت به این رژیم اشغالگر اصلاحاتی انجام دهد.

 

به گفته استاندار گیلان، پیام رهبر معظم انقلاب که امروز در پشتیبانی از حرکت دانشجویان آمریکا مطرح شده است به نحوی پشتیبانی از مظلومیت ملت فلسطین است و آزادیخواهان را در سطح دنیا متوجه این مظلومیت کرده و در مقابل نظام استکباری و ظلمی که به مردم فلسطین اعمال می‌شود ترغیب به قیام و اعتراض می کند.

 

عباسی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی در طول ۴۵ سال گذشته‌ همواره در تلاش برای سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند، تصریح کرد: مردمان ایران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با سختی‌های بسیار زیادی و بعد از جنگ تحمیلی، با انواع فتنه‌ها مواجه شدند ولی با تدبیر مقام معظم رهبری و بصیرت مردم، استکبار نتوانست به اهداف خود برسد.

 

وی، اقدامات دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای و اقتصادی در بین تمامی دولت‌ها را کم سابقه و زبانزد دانست و بیان کرد: رئیس جمهور شهید حضرت آیت‌الله سید ابراهیم رییسی وقتی در سازمان ملل کتاب قرآن و عکس شهید سلیمانی را در دست می‌گیرد، این پیغام را برای جهانیان دارد که ملت ایران ملتی آزاده، شهید‌پرور و مبتنی بر مبانی دینی است.

 

استاندار گیلان، دیپلماسی دولت سیزدهم را دیپلماسی عزتمندانه دانست و بیان کرد: در هشت سال دولت یازدهم و دوازدهم در کشور واحدهای تولیدی غیر فعال شده بود و در حوزه احداث مسکن ضعیف بودند؛ زیرا دلخوش به لبخند کشورهای غربی بودند.

 

عباسی با بیان اینکه شهید رئیسی به یک الگوی مدیریتی در تراز انقلاب اسلامی مبدل شده است، تصریح کرد: فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص مظلومیت شهید جمهور فرمودند که حقیقتا دلم برای شهید رئیسی سوخت و این جمله خیلی معناها دارد زیرا عده‌ای نخواستند اقدامات دولت سیزدهم را ببیند ولی اکنون بعد از شهادت در حال تعریف و تمجید از دولت هستند.

 

استاندار گیلان اشاره به انزوا رفتن رژیم صهیونسیتی بعد از عملیات تاریخی طوفان الاقصی گفت:استکبار در تلاش بود تا رژیم صهیونسیتی را به قدرت اول اقتصادی، سیاسی و نظامی منطقه مبدل کند و هدف آنان از بین بردن اسلام و قرآن بود ولی عملیات طوفان الاقصی تمامی برنامه‌های آمریکا و رژیم صهیونسیتی را نقشه بر آب کرد.

 

عباسی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در امور عمرانی در شهرستان رودبار گفت: در طی سه سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه زیرساخت‌های برق در شهرستان رودبار با میزان اعتبار ۶۴ میلیارد تومان انجام گرفت.

 

وی گازرسانی به مناطق روستایی و کوهستانی شهرستان رودبار را از دیگر اهداف دولت سیزدهم و شهید جمهور دانست و تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده ۱۴۰ کیلومتر گازرسانی در منطقه‌ فاراب با اعتبار ۹۴ میلیارد تومان در رودبار انجام شده و پروژه گازرسانی به ۱۳ روستای باقیمانده شهرستان رودبار از روستای دور دست نوده در دست اقدام است.

استاندار گیلان با بیان اینکه افتتاح سد دیورش نقش مهمی در آبرسانی به منطقه دارد، اظهار کرد: این سد در حال حاضر دارای پیشرفت ۷۶ درصدی بوده و با افتتاح آن به پنج شهر و ۲۸ روستا با جمیعت ۱۰۰ هزار نفر آبرسانی می‌شود‌.

عباسی با تاکید بر اهتمام دولت در راستای بهره برداری بموقع از سد دیورش رودبار گفت: همزمان خط انتقال این سد در حال انجام بوده و پیمانکار آن مشخص شده است زیرا با تکمیل این پروژه بخشی از مشکلات آب شهرهای توتکابن، رستم آباد، رودبار، منجیل و لوشان مرتفع می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت ذخیره آب در سد دیورش ۳ میلیون متر مکعب است، تصریح کرد: این سد به دلیل استفاده از دانش روز این ظرفیت را دارد که تا سه میلیون متر مکعب نیز آب را ذخیره کرده و در اختیار کشاورزان قرار دهد.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای این پروژه آبرسانی تا کنون ٣٠٠ میلیارد تومان هزینه شده و تقریباً ٧٠٠ میلیارد تومان دیگر نیز نیاز به تخصیص منابع وجود دارد، گفت: در تلاش هستیم تا از منابع استانی، ملی و سفر آقای رئیس جمهور شهید به استان گیلان تخصیص منابع صورت بگیرد.

عباسی ادامه‌داد: سد مخزنی دیورش تاکنون ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با تکمیل ساخت سد، مشکلات آب شرب پنج شهر و روستاهای اطراف رفع خواهد شد.

وی با اشاره به بدهی‌های بیشمار دولت گذشته به بانک مرکزی بیان کرد: دولت سیزدهم میراث‌دار ۵۵ هزار میلیارد استقراض بانکی، ۵۵۰ هزار میلیارد اسناد خزانه و ۴۴ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی بود که تمامی آنان در طول این سه سال پرداخت شد که این موارد باید توسط مدیران تبیین شود.

استاندار گیلان بیان اینکه دولت سیزدهم اعتبار ویژه‌ای برای سرعت بخشیدن تکمیل پروژه آزادراه منجیل رودبار اختصاص داد، گفت: تکمیل قطعه باقیمانده آزادراه رشت- قزوین از پروژه‌های مهم ملی در گیلان است که بعد از سال‌ها انتظار به ثمر نشست.

عباسی با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی با شهادت پاداش یک عمر مجاهدت خود را دریافت کرد،گفت: شهید جمهور خود را تابع بی چون و چرا مقام معظم رهبری دانسته و در تمامی امور به رهبر فرزانه انقلاب اقتدا می‌کردند زیرا می‌دانستند وقتی کار برای خدا باشد خود پروردگار خریدار انسان است.

وی با اشاره به آغاز فرآیند انتخابات در کشور بیان کرد: مردم قطعا با حضور پر شور خود در انتخابات ریاست جمهوری به فردی جهادی، انقلابی و ولایی، آگاه به زمان و مردمی بودن رای خواهند و نمی‌گذارند کشور از مسیر خدمت گذاری خارج شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برای ایجاد رقابتی سالم در انتخابات تمامی تمهیدات اتخاذ شده است، افزود: در انتخابات سال ۹۶ رئیس جمهور وقت و معاون اول آن در انتخابات شرکت کرده و تمامی امور کشور را از رها کرده بودند ولی در دولت شهید جمهور اولویت نخست و آخر کار برای رضایت خدا و جلب رضایت مردم است لذا مردم با بصیرت ایران اسلامی قطعا رئیس جمهوری را انتخاب خواهند کرد که ولایتمدار و جهادی باشد.

مردم ولایتمدار رودبار همچنین با مداحی یاد و خاطره شهدای عزیز را گرامی داشتند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار