یادداشت روز؛

سگهای ولگرد معضل یا نعمت

حسن زاده، نایب رئیس شورای اسلامی شهر رودبار
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 ژوئن 2024 | 21:28 ب.ظ
سگهای ولگرد معضل یا نعمت درفضای مه آلود حوزه مدیریت شهری، معضلی وجود دارد بنام سگهای ولگرد که به شرح و خدمات شهرداریها اضافه شده و کمتراز معضل پسماند و دیگر خدمات نیست. درفک خبر؛ اندک اندک تعداد این سگها که اکثرا اصلاح نژاد هم شده اند زیاد می شود درهر کوچه و کوی وبرزن  .خیابان، بیابان شب و روز […]

درفضای مه آلود حوزه مدیریت شهری، معضلی وجود دارد بنام سگهای ولگرد که به شرح و خدمات شهرداریها اضافه شده و کمتراز معضل پسماند و دیگر خدمات نیست.

درفک خبر؛ اندک اندک تعداد این سگها که اکثرا اصلاح نژاد هم شده اند زیاد می شود درهر کوچه و کوی وبرزن  .خیابان، بیابان شب و روز .ترس و دلهره زنان وکودکان…..گزارشات حوادث گاز گرفتگی ، مرگ حدود۵۰ نفر وحدود۲۰۰هزارنفر گاز گرفتگی که نیاز مبرم به واکسن هاری دارند سگهای هار.سگهای بیمار و گر گرفته ،از زاویه سیما منظر شهری ،تقریبا پای ثابت خبرهای حوزه مدیریت شهری هستند که سایت های خبری ،شهرداری ها را زیرسوال میبرند

همه و همه دال بر چاره کاراساسی این حیوانات با وفا و بی زبان ومهمانان ناخوانده دارد.

احساس میشود دستورالعملهای کارشناسی نشده باید بروز شوند کشتار و دفن آنها دیگر چاره کار نیست الان دیگر همه پروتکلهای سازمان های بین المللی حامی حیوانات راپذیرفته اند.

سازمان محیط زیست ما به تبع آنها تکلیف راتعیین نموده است

کشتار ممنوع،زنده گیری،درمان.عقیم سازی و نگهداری اما این هم چاره کارنیست..

⁉️سوال اینجاست⁉️

که چه بشود ؟

تاکی؟

چرا هزینه؟

اصولا قبل از ابلاغ هر طرحی نخست براورد هزینه میشود. قطعا هر طرحی اگر درست اجراشود درامد زاست که از حاصل چرخه ان طرح  تامین  میگردد.

کلانشهرها از جمع اوری سگها عاجز مانده اند.

تعداد سگهای ولگرد درسطح کشور به حدود۲میلیون رسیده است این بدان معناست که اقلیم ایران استعداد پرورش سگ را دارد #اما قبل از اینکه بفکرهزینه نگهداری انها باشند به شهرداریها فشار میاورند که بشکل زنده گیری جمع اوری کنند.

شاید بررسی نکرده باشند هزینه نگهداری و درمان هر سگ درحال حاضر حداقل چهار میلیون تومان در یکماه است این درحالی است که ریالی در بودجه سالانه شورا ها پیش بینی و اختصاص داده نمی شود.

درصورتی که صادرات آنها به کشورهای طالب عایدی خوبی برای هزینه کرد همین سگها دارد.

کشورهای شرق اسیا بلحاظ فرهنگ خاص خودشان #مقصد_مناسب برای تولید و صادرات سگ میباشد چه اشکالی دارد از این راه هم بتوان کسب درآمد و ایجاد شغل کرد.

پاکستان بزرگترین کشور تولید کننده الاغ و سگ و صادرکننده آن به چین است.

مصر یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد سگ‌های ولگرد را در خود جای داده است؛ در این کشور، سگ‌های ولگرد توسط شهرداری‌ها از خیابان‌ها جمع‌آوری می‌شوند و به کشورهایی مانند کره جنوبی و چین که مصرف‌کننده گوشت سگ هستند، صادر می‌شوند! تعداد سگ‌های ولگرد در مصر از سال ۲۰۱۷ که صادرات سگ‌های ولگرد شروع شده به‌شکل چشمگیری کاهش یافته است.

یک فرصت شغلی دیگر منتظرتهیه سازوکار آن از دستگاههای ذیربط!!!

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار