کارد مشکلات مالی، به استخوان کارگران رسید؛

اعتراض کارگران پیمانکاری آبفای رودبار به عدم پرداخت۷ ماه حقوق خود

مجید رضایی
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 25 ژوئن 2024 | 06:24 ق.ظ
اعتراض کارگران پیمانکاری آبفای رودبار به عدم پرداخت۷ ماه حقوق خود جمعی از کارگران پیمانکاری اداره آب و فاضلاب شهرستان رودبار در اعتراض به پرداخت نشدن ۷ ماه مزد خود، مقابل ساختمان اداره آب و فاضلاب‌این شهر تجمع کردند.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر به نقل از ایلنا، شماری از کارگران پیمانکاری شبکه آب و فاضلاب شهرستان رودبار، روز دوشنبه (۴تیر ماه) به […]

جمعی از کارگران پیمانکاری اداره آب و فاضلاب شهرستان رودبار در اعتراض به پرداخت نشدن ۷ ماه مزد خود، مقابل ساختمان اداره آب و فاضلاب‌این شهر تجمع کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر به نقل از ایلنا، شماری از کارگران پیمانکاری شبکه آب و فاضلاب شهرستان رودبار، روز دوشنبه (۴تیر ماه) به پرداخت نشدن حدود ۷ ماه حقوق خود معترض شدند.

 

این کارگران گفتند: مطالبات حدود ۶۰ نفر از کارگران پیمانکاری شبکه آب و فاضلاب شهرستان رودبار که به صورت شبانه روزی فعالیت دارند از آذر ماه سال گذشته (۱۴۰۲) پرداخت نشده و ما در این شرایط سخت معیشتی بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم.

آن‌ها افزودند: هر ماه به مطالباتمان افزوده می‌شود و در حال حاضر که در تیر ماه ۱۴۰۳ قرار داریم ظاهرا پیمانکار تنها امکان پرداخت بخشی از طلب مانده فروردین ماه سال ۱۴۰۲ کارگران را دارد اما برای پرداخت ۷ ماه از مطالبات پایان سال گذشته و جاری کارگران هیچ برنامه مالی نداشته و نیازمند تامین بودجه از استان است.

یکی از کارگران گفت: شماری از همکاران که در روستاها و شهرهای اطراف رودبار ساکن‌اند، بیش از یک هفته است برای حضور در محل کار خود هزینه رفت و آمد ندارند. برخی دیگر که با خودروهای شخصی در محل کار خود حاضر می‌شوند هر روز بعد از ساعت کاری برای امرار معاش و تامین نیاز خانوادهایشان دستفروشی و مسافرکشی می‌کنند.

طبق اظهارت وی، شرکت پیمانکار مشکلات مالی دارد و مسئولان اداره آبفای شهرستان و استان گیلان نیز برای وصول مطالبات کارگران کاری انجام نمی‌دهند.

یکی دیگر از کارگران با بیان اینکه نظارتی بر کار شرکت‌های پیمانکاری نیست، نیست و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل‌مان مانده است، تصریح کرد: باید اداره آب و فاضلاب، فرمانداری و حتی مقامات استانی با نظارت بر عملکرد شرکت پیمانکار به فکر کارگران باشند و بودجه خاص برای پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها اختصاص دهند.

او در خاتمه تاکید کرد: در صورت تداوم بی‌توجهی مسئولان شهرستانی به استیفای حقوق کارگران پیمانکاری آبفای رودبار ناچاریم عازم مرکز استان شویم تا از مسئولان استانی بویژه نهادهای قضائی درخواست کمک کنیم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار