مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان:

آب سد سفیدرود نیمه اردیبهشت ماه رها سازی می‌شود

مجید رضایی ماشمیانی
تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 می 2024 | 06:59 ق.ظ
آب سد سفیدرود نیمه اردیبهشت ماه رها سازی می‌شود مدیرعامل آب منطقه ای گیلان از رهاسازی آب سد سفیدرود در نیمه اردیبهشت جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال رهاسازی آب را زودتر از سال قبل انجام خواهیم داد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، وحید خرّمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان در گفتگوی تلفنی با خبر صدا […]

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان از رهاسازی آب سد سفیدرود در نیمه اردیبهشت جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال رهاسازی آب را زودتر از سال قبل انجام خواهیم داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، وحید خرّمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان در گفتگوی تلفنی با خبر صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: آب سد سفیدرود از نیمه اردیبهشت ماه جاری و از طریق کانال راست و چپ سنگر به سمت شالیزارهای استان روانه خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۰ دستگاه از ماشین آلات سنگین آب گیلان در سراسر استان در حال خدمت‌رسانی هستند، افزود: امروز ذخیره سد سفیدرود ۶۸۰ میلیون متر مکعب است که به نسبت سال قبل ۲۰ میلیون متر مکعب کاهش و نسبت به نرمال کاهش بسیار بیشتری را نشان می‌دهد.

 

مدیرعامل آب گیلان با بیان اینکه رهاسازی آب امسال، زودتر از سال قبل و در صبح شانزدهم اردیبهشت انجام خواهد شد، اعلام کرد: به دلیل کمبود آب و به جهت مدیریت مصرف و کاهش احتمال روبرو شدن با تنش‌های آبی مشکل آفرین از نیمه‌های خرداد به بعد، امکان رهاسازی پیش از این موعد و غیر منطبق بر تقویم زراعی اعلامی جهاد و کشاورزی وجود ندارد.

 

وحید خرّمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان در پایان نیز گفت: از کشاورزان محترم می‌خواهم به تقویم زراعی توجه داشته باشند تا در سال جهش تولید با مشارکت مردم با وجود کم آبی به لطف خدا و در سایه برنامه ریزی، مدیریت و همکاری کشاورزان محترم شاهد رشد تولید باشیم.

 

گفتنی است، از ۲۳۸ هزار هکتار شالیزارهای گیلان، ۱۷۲ هزار هکتار معادل ۷۲ درصد شالیزار‌های گیلان آبخور سد سفیدرود هستند

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار