رییس کل دادگستری استان گیلان:

قضات از بازداشت های غیر ضرور اجتناب کنند

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آوریل 2024 | 18:29 ب.ظ
قضات از بازداشت های غیر ضرور اجتناب کنند رئیس شورای قضایی استان در ادامه با تاکید بر صدور قرارهای تامین اظهار داشت: قضات محاکم قضایی باید از بازداشت‌های غیرضروری اجتناب نمایند.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، نشست شورای مدیران دادگستری استان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.   حجت الاسلام […]

رئیس شورای قضایی استان در ادامه با تاکید بر صدور قرارهای تامین اظهار داشت: قضات محاکم قضایی باید از بازداشت‌های غیرضروری اجتناب نمایند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، نشست شورای مدیران دادگستری استان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان در ابتدای این نشست از اقدامات روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های استان گیلان تقدیر کرده و تصریح کرد: سخنان و رهنمود‌های ریاست معزز قوه قضائیه فصل الخطاب بوده و باید نقشه راه مدیران قضایی استان قرار گیرد.

 

وی با تصریح و توجه و اهتمام به امور زندان‌ها در استان گفت: در برنامه عملیاتی سال جدید نیز به زندان‌ها توجه زیادی شده است و بایدکسانی که مستحق ماندن در زندان نیستند مانند محکومان مالی و مهریه در اسرع وقت آزاد شوند.

 

رئیس شورای قضایی استان در ادامه با تاکید بر صدور قرارهای تامین اظهار داشت: قضات محاکم قضایی باید از بازداشت‌های غیرضروری اجتناب نمایند.

 

صادقی نیارکی بازدید از انبارها و پارکینگ‌های شهرستان را امری ضروری دانست و افزود: باید نظارت مستمر بر آن‌ها صورت گیرد تا خودروها بدون دلیل در پارکینگ‌ها توقیف نشوند.

 

این مقام ارشد قضایی کاهش پرونده‌های معوق را از مطالبات دستگاه قضایی برشمرد و ابراز داشت: باید کارگروه‌هایی در راستای کاهش چنین پرونده‌هایی در هر شهرستان تشکیل شود تا با همفکری و نظرات کارشناسی، اقدامات موثر در این زمینه صورت گیرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار