مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد:

رویت 2 قلاده خرس‌ قهوه‌ای در منطقه دیلمان و درفک گیلان

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 9 مارس 2023 | 12:53 ب.ظ
رویت 2 قلاده خرس‌ قهوه‌ای در منطقه دیلمان و درفک گیلان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از مشاهده ۲ قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه شکارممنوع گیلان در شهرستان سیاهکل خبر داد و گفت: مشاهده گونه‌ای ارزشمند همچون خرس قهوه‌ای و پلنگ در این استان نشان از این دارد که زیستگاه‌ها برای این حیوان‌ها امن است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، حمزه عشوری با […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از مشاهده ۲ قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه شکارممنوع گیلان در شهرستان سیاهکل خبر داد و گفت: مشاهده گونه‌ای ارزشمند همچون خرس قهوه‌ای و پلنگ در این استان نشان از این دارد که زیستگاه‌ها برای این حیوان‌ها امن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، حمزه عشوری با اشاره به مشاهده ۲ قلاده خرس هوه ای در شهرستان سیاهکل اظهار کرد: ۲ قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک شهرستان سیاهکل مشاهده و از آنان تصویربرداری شد.

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان این خرس ها در جریان بازدید از منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک توسط محیط‌بانان شهرستان مشاهده و با پیمایش مسیری به صورت موتوری و پیاده تصویربرداری از این‌گونه ارزشمند انجام شد.

وی با اشاره به برنامه‌های ایمنی تدارک‌دیده شده برای خرس‌ها تصریح کرد: آموزش جوامع محلی، برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز و تعامل با جوامع بومی و محلی و تلاش شبانه‌روزی محیط بانان سبب شده تا امنیت در زیستگاه برای خرس قهوه‌ای تأمین شود و مشاهده و تصویربرداری از گونه ارزشمند هم نشان از این امنیت دارد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با تأکید بر شرایط فوق‌العاده زیست محیط گیلان برای گونه‌های نادر گفت: مشاهده گونه‌ای ارزشمند همچون خرس قهوه‌ای و پلنگ در این استان نشان از این دارد که زیستگاه‌ها برای این حیوان‌ها امن است/ فارس

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار