نماینده ولی فقیه در گیلان:

برخی شوراها مردم را معطل خود کرده‌اند

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: یکشنبه 4 دسامبر 2022 | 17:23 ب.ظ
برخی شوراها مردم را معطل خود کرده‌اند نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جلوی ویلاسازی در استان گرفته شود، اظهار داشت: قبل از ساخت و سازها در گیلان اقدامات پیشگیرانه انجام شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، آیت الله رسول فلاحتی ظهر یکشنبه در نشست با جمعی از شوراهای شهر تابع رشت، اظهار کرد: مسئله آب کشاورزی […]

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جلوی ویلاسازی در استان گرفته شود، اظهار داشت: قبل از ساخت و سازها در گیلان اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، آیت الله رسول فلاحتی ظهر یکشنبه در نشست با جمعی از شوراهای شهر تابع رشت، اظهار کرد: مسئله آب کشاورزی یکی از چالش‌های مهم استان گیلان است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: برای کشت مزارع گیلان بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب نیاز است که باید برای تأمین آن چاره‌ای اندیشیده شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مدیریت منابع آبی بسیار مهم و حیاتی است، گفت: چالش آب در گیلان و کشور به یک بحران تبدیل شده و هر سال هم این مسئله حساس‌تر می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به خصیصه‌های ارزشمند نظام اسلامی در ابعاد مختلف، بیان کرد: هیچ کشوری همانند ایران اسلامی دشمن ندارد و دشمنان شبانه روز در صدد ضربه زدن به این نظام هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان با اعتقادات و باورهای اسلامی مشکل دارد، افزود: تحریم‌هایی که در چهل و اندی سال به ایران اسلامی تحمیل شده در یک قرن اخیر به هیچ کشوری وارد نیامده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه قدرت ایمانی مردم ایران را از تحریم‌ها سربلند کرد، ادامه داد: اگر یکی از این تحریم‌هایی که به ایران روا شده علیه کشورهای اروپایی اعمال می‌شد هیچ اثری از آنها باقی نمی‌ماند.

وی با اشاره به موفقیت ایران اسلامی از تحریم‌های ظالمانه دشمن، افزود: قدرت پایداری و مقاومت ملت ایران در مقابل تحریم‌ها نشأت گرفته از روحیه خودباوری، ایمان و تقوای الهی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، دستاوردهای نظام اسلامی در بخش‌های مختلف را کم نظیر برشمرد و بیان کرد: عدم اطلاع رسانی از دستاوردهای نظام و بی‌خبری مردم از پیشرفت‌های کشور در بخش‌های مختلف یک ضعف بزرگ است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه رشد ایران در عرصه‌های مختلف دشمن را عصبانی کرده است، گفت: تاخت و تاز دشمن علیه نظام اسلامی نشان دهنده رشد و موفقیت ایران قوی است.

وی با اشاره به آیه یاَس خوانی برخی افراد، افزود: برخی خواص به موفقیت‌ها و توانمندی‌های داخلی ایمان ندارند و رستگاری را در وابستگی می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به وجود ۳۰ هزار بانوی پزشک متخصص و فوق تخصص در کشور، اضافه کرد: آمار نخبگانی ایران بعد از انقلاب اسلامی نسبت به قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه آسیای میانه بستر مناسبی برای صادرات مرکبات و تولیدات کشاورزی است، گفت: از فضای صادرات اقتصاد محور به دست آمده در آسیای میانه و اوراسیا باید بهترین بهره را گرفت.

 

عملکرد برخی شوراها ضعیف است

وی با اشاره به نقش مهم شوراهای اسلامی در بخش‌های مختلف، افزود: شوراهای اسلامی نماینده بین مردم و مسئولان هستند و در پیگیری امورات نقش بسیاری ایفا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی شوراهای اسلامی در استان، بیان کرد: برخی شوراهای اسلامی مردم را معطل خود کرده‌اند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه وضعیت برخی شهرهای گیلان رنج‌آور است، گفت: مردم شایستگی داشتن یک شهر خوب و توسعه محور را دارند.

وی با انتقاد از ورودی نامناسب شهر رشت، افزود: ورودی شهر رشت سیمای روستایی دارد و برازنده رشتوندان متمدن و اصیل نیست.

امام جمعه رشت با تاکید بر وفاق و همدلی بین شوراهای اسلامی، تصریح کرد: ایجاد وفاق و همدلی برای خدمت رسانی به مردم باید سرلوحه کار شوراها قرار گیرد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه عده‌ای همه چیز را به اعتبارات و بودجه گره می‌زنند، اضافه کرد: برای داشتن شهری آباد فقط بودجه و اعتبار مهم نیست بلکه باید با مدیریت، ایده پردازی و خلاقیت همراه باشد.

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار