استاندار گیلان مطرح کرد:

ممکن است طی روزهای آتی برخی شهرستان‌ها از وضعیت زرد، خارج شده و به وضعیت سفید برسند

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: یکشنبه 3 می 2020 | 14:30 ب.ظ
ممکن است طی روزهای آتی برخی شهرستان‌ها از وضعیت زرد، خارج شده و به وضعیت سفید برسند استاندار گیلان با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مساجد در شهرستان‌های دارای وضعیت سفید و شرایط کم‌خطر از فردا (دوشنبه)، این بازگشایی‌ها را به‌صورت پلکانی عنوان و تأکید کرد که لازم است همچنان دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت جدی رعایت شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ ارسلان […]

استاندار گیلان با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مساجد در شهرستان‌های دارای وضعیت سفید و شرایط کم‌خطر از فردا (دوشنبه)، این بازگشایی‌ها را به‌صورت پلکانی عنوان و تأکید کرد که لازم است همچنان دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت جدی رعایت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ ارسلان زارع امروز (یکشنبه) پس از جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به ریاست رییس جمهوری و بصورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در جریان شیوع ویروس کرونا در کشور، مردم ایران به طور عمده دستورالعمل های وزارت بهداشت را رعایت کردند که این مهم یکی از مولفه‌های اثربخش در سیر نزولی تعداد مبتلایان و بستری‌ها در سراسر استان نیز به شمار می رود.

وی با اشاره به ارائه گزارشی از تاثیر طرح های انجام شده به ویژه طرح غربالگری در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گیلان را از استان های پیشتاز در اجرای طرح مذکور ذکر کرد.

استاندار گیلان بیان داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه امروز ۱۳۲ شهرستان کشور را کم خطر یا دارای وضعیت سفید اعلام کرد که از گیلان دو شهرستان سیاهکل و رضوانشهر در این موقعیت هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرستان های گیلان در وضعیت زرد قرار دارند، گفت: دو شهرستان آستارا و رودسر نیز دارای شرایط پرخطر یا وضعیت قرمز هستند.

وی یادآور شد: ممکن است طی روزهای آتی برخی شهرستان‌ها از وضعیت زرد، خارج شده و به وضعیت سفید برسند و در عین حال در صورت رعایت نشدن دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی توسط مردم، شاهد افزایش تعداد بستری ها و یا قرار گرفتن مناطقی در شمار شهرستان های پرخطر یا وضعیت قرمز خواهیم بود.

استاندار گیلان ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی؛ برخی هموطنان که برای تعویض پلاک خودرو خریداری شده ، دارای وکالت نامه‌ بوده اند و به دلیل تعطیلی مراکز شماره گذاری مهلت وکالت نامه آنها به پایان رسیده؛ می توانند با همان وکالت نامه به مراکز شماره گذاری مراجعه کنند.

وی همچنین از افزایش ساعت کاری مراکز شماره گذاری پلاک خودرو خبر داد و گفت: مردم در این بخش نگرانی نداشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان به تمدید اجاره نامه هایی که تاریخ سررسید آنها ششم اردیبهشت ماه بود، نیز اشاره و اضافه کرد: اجاره نامه های دارای شرایط پیش گفته، به مدت دو ماه تمدید شده اند و بر این مبنا نیازی به مراجعه به بنگاه‌های معاملاتی برای تمدید اجاره نامه نیست.

زارع در توضیح یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز ستاد ملی گفت: در شهرستان هایی که وضعیت سفید یا شرایط کم خطر دارند، از فردا نمازهای جماعت اقامه و در روز جمعه، نماز جمعه برگزار می شود و اماکن متبرکه این مناطق نیز به صورت پلکانی بازگشایی خواهند شد.

وی همچنین به گزارش های دریافتی از استان های مختلف کشور به ویژه گیلان در اجرای رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مؤمنانه اشاره و خاطرنشان کرد: این همدلی و اقدامات خداپسندانه برگرفته از فضای معنوی ماه مبارک رمضان و نیز همت مردم متدین ، مومن و نیک اندیش در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب بود .

زارع یادآور شد: فراتر از ارزش مادی این کمک های مومنانه به اقشار آسیب پذیر که البته مهم است؛ جایگاه معنوی آن در تقویت وحدت ، وفاق ملی ، نوع دوستی و مسلمان دوستی نیز قابل توجه می باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار