رئیس ستاد انتخابات گیلان خبر داد:

مهلت چهار روزه طرح شکایت داوطلبان در هیأت نظارت از فردا آغاز خواهد شد

F.ah.kh
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 دسامبر 2019 | 05:39 ق.ظ
مهلت چهار روزه طرح شکایت داوطلبان در هیأت نظارت از فردا آغاز خواهد شد به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ محمود قاسم نژاد با یادآوری آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیأت های اجرایی از 17 آذرماه جاری و پایان یافتن آن در روز گذشته (سه شنبه 26 آذرماه) اظهار داشت: در این مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت های اجرایی در 11 […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ محمود قاسم نژاد با یادآوری آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیأت های اجرایی از 17 آذرماه جاری و پایان یافتن آن در روز گذشته (سه شنبه 26 آذرماه) اظهار داشت: در این مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت های اجرایی در 11 مرکز حوزه انتخابیه صورت گرفت.

وی ادامه داد: داوطلبانی که صلاحیت‌شان تایید نشده؛ امروز (چهارشنبه 27 آذرماه) به اطلاع آنان رسانده می شود.

رئیس ستاد انتخابات گیلان اضافه کرد: طبق بررسی های انجام شده در هیأت های اجرایی استان؛ از مجموع 465 داوطلبی که برای شرکت در رقابت های یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام نویسی کرده بودند؛ 406 نفر تایید صلاحیت، 33 نفر رد یا عدم احراز صلاحیت شده و 26 نفر نیز انصراف دادند.

وی بیان کرد: بر اساس قانون، داوطلبان رد یا عدم احراز صلاحیت شده از فردا (پنجشنبه 28 آذرماه) تا اول دی ماه به مدت چهار روز ، فرصت دارند شکایت خود را به هیأت نظارت استان مستقر در استانداری ارائه دهند.

به گفه قاسم نژاد؛ رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط هیأت نظارت استان در مرحله اول به مدت 20 روز از دوم دی تا 21 دی ماه خواهد بود و در این مرحله ، هیأت های نظارت بر اساس قانون مجاز هستند از بین افرادی که تایید صلاحیت شده اند، عده ای را رد یا عدم احراز صلاحیت کنند و بالعکس می توانند از بین رد یا عدم احراز صلاحیت شدگان، افرادی را تایید نمایند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از پایان مهلت 20 روزه فوق الذکر، تایید یا عدم تایید صلاحیت داوطلبان به فرماندار مرکز حوزه انتخابیه اعلام خواهد شد.

465 داوطلب در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که نسبت به دوره گذشته، 26 درصد رشد داشته است.

حدود دو هزار و 560 شعبه برای اخذ آرای مردم در 16 شهرستان شامل 11 شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده که در صورت تأیید در هیأت های اجرایی، کار اخذ آرای مردم در دوم اسفندماه را انجام می دهند.

 استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

 انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار