خبر خوش برای کشاورزان گیلانی؛

آب سد سفیدرود شهر منجیل رها سازی خواهد شد.

احمدی خولکی
تاریخ انتشار: یکشنبه 17 مارس 2019 | 08:22 ق.ظ
آب سد سفیدرود شهر منجیل رها سازی خواهد شد. به گزارش خبری تحلیلی درفک خبر؛ با عنایت به شرایط مطلوب پوشش برفی حوضه آبریز سد سفیدرود و تأمین حق آبه زیست محیطی با توجه به موعد تخم‌ریزی ماهیان خاویاری، رهاسازی آب سد سفیدرود از ۲۵ اسفندماه جاری با دبی حداقل ۳۰ متر مکعب در ثانیه، آغاز و متناسب با وضعیت نیاز آبی، قابل افزایش […]

به گزارش خبری تحلیلی درفک خبر؛ با عنایت به شرایط مطلوب پوشش برفی حوضه آبریز سد سفیدرود و تأمین حق آبه زیست محیطی با توجه به موعد تخم‌ریزی ماهیان خاویاری، رهاسازی آب سد سفیدرود از ۲۵ اسفندماه جاری با دبی حداقل ۳۰ متر مکعب در ثانیه، آغاز و متناسب با وضعیت نیاز آبی، قابل افزایش خواهد بود؛ لذا جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی، ضرورت دارد شرکت‌های فعال در بستر رودخانه سفیدرود نسبت به خارج نمودن ادوات و تجهیزات خود اقدام کنند.

همچنین با توجه به شروع تعطیلات نوروزی و فرا رسیدن فصل کشاورزی ، توجه به اطلاعیه های روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان در خصوص افزایش تدریجی دبی رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری جهت پیشگیری از حوادث ناشی از ورود اشخاص به بستر و حریم مجاری فوق‌الذکر، لازم و ضروری است که شهروندان محترم و مسافران گرامی نوروزی استان به این اطلاعیه ها توجه جدی داشته باشند.

سد سفیدرود آب مورد نیاز ۱۷۱ هزار هکتار از ۲۳۸ هزارهکتار شالیزار گیلان را تامین می‌کند؛ بر این اساس آب بقیه شالیزارهای استان از محل رودخانه‌ها، آب‌بندان‌ها و چاه‌های موجود در استان تامین می‌شود.

استان گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است که هر ساله از کشت آنها حدود ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تن برنج سفید به دست می آید.

طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی گیلان؛ شالیکاران استان افزون بر ۹۰ هزار هکتار از شالیزار‌های خود را با استفاده از آب بارندگی‌ها شخم زده اند، این میزان شخم زمستانه معادل ۴۰ درصد از شالیزارهاست که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۱۰ درصد بیشتر است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار