در صحن علنی امروز صورت گرفت:

موافقت مجلس با طرح تمدید قانون شورای حل اختلاف‌/ مجلس با طرح تمدید قانون شورای حل اختلاف و ماده واحده آن موافقت کرد.

M.R.M
تاریخ انتشار: شنبه 16 فوریه 2019 | 09:48 ق.ظ
موافقت مجلس با طرح تمدید قانون شورای حل اختلاف‌/ مجلس با طرح تمدید قانون شورای حل اختلاف و ماده واحده آن موافقت کرد. سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در دفاع از طرح تمدید قانون شوراهای حل اختلاف، گفت: دنبال آنکه متوجه شدیم آیت الله رئیسی قرار است سکان دار قوه قضائیه شود و ایشان نیز نظرهای خاصی درباره شوراهای حل اختلاف دارند، مجبور شدیم قانون فعلی را تمدید کنیم. به گزارش خبری تحلیلی درفک خبر، در نشست […]
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در دفاع از طرح تمدید قانون شوراهای حل اختلاف، گفت: دنبال آنکه متوجه شدیم آیت الله رئیسی قرار است سکان دار قوه قضائیه شود و ایشان نیز نظرهای خاصی درباره شوراهای حل اختلاف دارند، مجبور شدیم قانون فعلی را تمدید کنیم.

به گزارش خبری تحلیلی درفک خبر، در نشست علنی امروز (شنبه، 27 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص طرح تمدید قانون شورای حل اختلاف را قرائت کرد و گفت: طرح دائمی شدن این قانون در کمیسیون مطرح بود ولی به دنبال آنکه متوجه شدیم آیت الله رئیسی قرار است سکان دار قوه قضائیه شود و ایشان نیز نظرهای خاصی درباره شوراهای حل اختلاف دارند، مجبور شدیم قانون فعلی را تمدید کنیم.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: فرصت اجرای قانون فعلی در 22 بهمن به پایان رسیده و اگر مجلس به تمدید آن رأی ندهد باید شورای حل اختلاف که 43 درصد پرونده های حقوقی را مورد رسیدگی قرار می دهد، متوقف شود. مجلس با 156 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در صحن به کلیات این طرح رأی مثبت داد، همچنین در ماده واحده این طرح آمده «قانون شورای حل اختلاف به مدت یکسال تمدید می شود» که نمایندگان با 165 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر با آن موافقت کردند.

تبصره الحاقی به پیشنهاد حسینعلی حاجی دلیگانی نیز به این طرح اضافه شد که با موافقت نمایندگان روبه رو گشت.

براساس این تبصره الحاقی؛ «دولت و قوه قضائیه تمهیدات لازم برای اصلاح و دائمی کردن این قانون بعد از 6 ماه را به عمل آورند.» نمایندگان با 146 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 220 نماینده حاضر در صحن به آن رأی مثبت دادند./

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار