مدیرکل بازرسی گیلان:

برخی دستگاه‌های اجرایی به هشدارهای بازدارنده توجه نمی‌کنند

f.ah.kh
تاریخ انتشار: دوشنبه 3 دسامبر 2018 | 21:01 ب.ظ
برخی دستگاه‌های اجرایی به هشدارهای بازدارنده توجه نمی‌کنند مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان برخی دستگاه‌های اجرایی استان تحت فشار قدرت‌ها، عدم مدیریت و خلاء قانونی به تذکرات و هشدارهای بازدارنده سازمان بازرسی توجه نمی‌کنند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، احمد سیاوش‌پور در نشست شورای قضایی استان گیلان که در دادگستری کل استان برگزار شد اظهار داشت: سعی کردیم با مردم صادق و […]

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان برخی دستگاه‌های اجرایی استان تحت فشار قدرت‌ها، عدم مدیریت و خلاء قانونی به تذکرات و هشدارهای بازدارنده سازمان بازرسی توجه نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، احمد سیاوش‌پور در نشست شورای قضایی استان گیلان که در دادگستری کل استان برگزار شد اظهار داشت:

سعی کردیم با مردم صادق و شفاف باشیم و در روزهای سه‌شنبه بدون کوچکترین تشریفات و مانعی دیدار مردمی داریم تا در حد امکان کارها تسهیل شود. رئیس کل دادگستری استان گیلان اشاره به اینکه در بخش امنیتی مشکل حادی در استان گیلان نداریم خاطرنشان کرد: آمار بالایی از جرائم خشن در استان گیلان نیست اما در بحث جرائم خرد مثل سرقت‌های کوچک در رده‌های ابتدایی کشور هستیم. سیاوش‌پور با بیان اینکه بحث خشونت‌های لفظی از مواردی است که باید از نظر اجتماعی و فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد و جزء اولویت‌های فرهنگی در حوزه پیشگیری است گفت: از لحاظ فراوانی، جرایم در حد یقه‌گیری است و اسلحه گرم بسیار نادر رخ می‌دهد. وی با اشاره به اینکه در فحاشی و اهانت که جنبه‌های اجتماعی دارد استان گیلان ردیف بالایی را در آمارهای جرایم به خود اختصاص داده است افزود:

در شورای فرهنگی دستگاه‌ها به طور متمرکز روی این مشکل کار می‌شود و مبحث “داوری” در استان گیلان در حال پیگیری است. مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: بخشی از وظایف ما در حوزه پیشگیری از وقوع جرم است و ما بر مبنای قانون و گزارش‌های نظارتی، هشداردهنده به سازمان‌ها هستیم تا در مواردی که وقوع جرم محتمل است پیشگیری شود. سیف الله مسرور با بیان اینکه از ابتدای سال تا امروز ۳۸ بار به سازمان‌ها اعلام هشدار دادیم تا از وقوع جرم جلوگیری کنند افزود:

سازمان‌های محیط زیست، منابع طبیعی، جهادکشاورزی، شهرداری‌ها، دامپزشکی، استانداری و شورای بیمه استان از دستگاه‌هایی اجرایی هستند که به آن‌ها هشدار داده شد. وی با اشاره به اینکه ما تذکر می‌دهیم اما دستگاه‌های اجرایی هم تحت فشار قدرت‌ها، عدم مدیریت و خلاء قانونی هستند خاطرنشان کرد: ما از حوزه نظارت به موقع سعی کردیم که وقایع را پیش بینی کنیم و به دستگاه‌ها اعلام کنیم اما آنها اشتیاقی به تذکر ندارند. وی با بیان اینکه فردی که به‌خاطر عملکرد سال ۹۶ خود ۲ بار در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری محکوم شده و در سال ۹۵ محکوم به محرومیت از تصدی پست‌های مدیریتی است با وجود تذکرات باز هم پست گرفته است گفت: همین فرد در همایش شهرداران نسبت به دستگاه قضایی اعتراض هم می‌کند. تسنیم

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار