مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

کسب ۴۲۰ میلیارد درآمد از محل حقوق دولتی معادن در سال ۱۴۰۲

مجید رضایی
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آوریل 2024 | 14:55 ب.ظ
کسب ۴۲۰ میلیارد درآمد از محل حقوق دولتی معادن در سال ۱۴۰۲ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: پارسال از محل حقوق دولتی معادن و برداشت‌های موقت آن ۴۲۰ میلیارد و ۶۴ میلیون و ۵۱۴ هزار ریال درآمد در استان حاصل شد.     به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ تیمور پورحیدری از صدور هفت فقره پروانه اکتشاف، ۲ مورد گواهی کشف و ۲ فقره […]

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: پارسال از محل حقوق دولتی معادن و برداشت‌های موقت آن ۴۲۰ میلیارد و ۶۴ میلیون و ۵۱۴ هزار ریال درآمد در استان حاصل شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ تیمور پورحیدری از صدور هفت فقره پروانه اکتشاف، ۲ مورد گواهی کشف و ۲ فقره پروانه بهره‌برداری در بخش معادن در سال ۱۴۰۲ توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد.

 

وی تصریح کرد: طی این سال ۱۲۲ مورد اجازه برداشت معدنی به منظور تامین مصالح مورد نیاز پروژه های راه‌آهن رشت – کاسپین و آزاد راه قزوین – رشت، بزرگراه آستارا – آستارا، جاده سنگر- سیاهکل، نهضت مسکن ملی و غیره نیز صادر شد.

 

وی با اشاره به برگزاری ۴۰ مزایده برای احیای معادن راکد در استان گفت: گیلان ۵۱ معدن فعال و ۲۳ مورد غیرفعال دارد و هم اینک هزار و ۷۰۰ نفر در حوزه معدنی استان فعالیت می کنند.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان، میزان برداشت از معادن استان را در سال ۱۴۰۲ رقمی معادل ۹ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۲۲۷ تن اعلام کرد و افزود: همچنین ۱۲ گواهی صلاحیت فنی و مالی در استان صادر شده است و در این میان پنج کارگروه تعامل با منابع طبیعی و محیط زیست نیز در استان برپا شده است.

 

حقوق دولتی معدن، مالیات یا هزینه‌ای است که معدن به دولت می پردازد. درواقع معادن به ازای هر تن ماده معدنی مبلغی را به دولت می‌پردازند. تاثیر عوامل مختلف مثل نوع ماده معدنی، ابعاد، نوع ذخیره و غیره در حقوق دولتی از مهم‌ترین چالش‌های معدن‌داران محسوب می‌شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار