نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرد:

۴۵ نفر از هموطنان قربانی سیل اخیر شدند.

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: شنبه 30 مارس 2019 | 08:35 ق.ظ
۴۵ نفر از هموطنان قربانی سیل اخیر شدند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ سعید نمکی روز جمعه درنشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: لرستان با وحدت و همدلی توانست یکی از مراحل سخت را پشت سر بگذارد چرا که بارش باران در این استان بی سابقه بوده است. وی افرود: بارش باران در اوج خشکسالی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ سعید نمکی روز جمعه درنشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: لرستان با وحدت و همدلی توانست یکی از مراحل سخت را پشت سر بگذارد چرا که بارش باران در این استان بی سابقه بوده است.

وی افرود: بارش باران در اوج خشکسالی ها در کشور رخ داد و همه بدون کوچکترین نگاه سیاسی در کنار هم و با همدلی توانستند از مشکلات سیلاب عبور کنند.

به گفته وی برغم گستردگی سیلاب تاکنون یک مورد بیمار حاد عفونی گزارش نشده است و این امر از افتخارات جمهوری اسلامی است.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با کمک بنیاد مسکن ۱۵۰میلیون ریال وام بلاعوض و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به آسیب دیدگان پرداخت می شود.

نمکی ادامه داد: همچنین بابت هرهکتار از اراضی کشاورزی ۲۰میلیون ریال و هرهکتار از باغات ۵۰میلیون ریال پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه دولت در یکی از سخت ترین شرایط اجرایی است، گفت: سال ۹۸ سال مصارف معلوم و منابع نامعلوم است همچنین دولت علیرغم فشارها سعی دارد مسائل سیل را در اسرع وقت پرداخت کند.

وی اضافه کرد: رییس جمهور اعلام کرده که به لرستان سفر می کند و در اولین فرصت این اتفاق خواهد افتاد چراکه شخص دکتر روحانی علاقه به سفر به لرستان را داشته که از نزدیک با مشکلات سیل اخیر آشنا شود.

نمکی بیان کرد: دغدغه رییس جمهور این است که نقاط کمتر برخوردار از برخورداری بهره مند شوند و این استان را کاملا استان مستحق به این موضوع می داند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار