دکتر عباسی در حاشیه بازدید از سد سفیدرود خبرداد؛

بعد از ۶۰ سال مجوز بهره‌برداری برق آبی در استان گیلان صادر شد

مجید رضایی
تاریخ انتشار: یکشنبه 30 آوریل 2023 | 19:28 ب.ظ
بعد از ۶۰ سال مجوز بهره‌برداری برق آبی در استان گیلان صادر شد استاندار گیلان در جریان سفر  به شهرستان رودبار اعلام کرد: مجوز بهره‌برداری برق آبی در گیلان صادر شد   دکتر عباسی با اشاره به صدور بهره‌برداری برق آبی در گیلان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته با وزارت نیرو خوشبختانه بعد از ۶۰ سال مجوز بهره‌برداری برق آبی در این استان صادر شد که نقش مهمی در […]

استاندار گیلان در جریان سفر  به شهرستان رودبار اعلام کرد: مجوز بهره‌برداری برق آبی در گیلان صادر شد

 

دکتر عباسی با اشاره به صدور بهره‌برداری برق آبی در گیلان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته با وزارت نیرو خوشبختانه بعد از ۶۰ سال مجوز بهره‌برداری برق آبی در این استان صادر شد که نقش مهمی در افزایش برق تولیدی دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز(یکشنبه) در جریان سفر  به شهرستان رودبارضمن بازدید از سد سفید رود در جلسه بررسی وضعیت آب ذخیره شده  پشت سد حضور یافت.

 

استاندار  گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط آب ذخیره شده این سد  نسبت به سال گذشته با کاهش قابل توجه‌ای مواجه است، اظهار کرد: به حول و قوه الهی با درایت متولیان امر، شالیکاران در سال زراعی جدید هم بدون مشکل به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

دکتر عباسی با اشاره به برطرف کردن ضعف‌های سال ۱۴۰۱ در این حوزه  با دستور به مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرماندارها، مدیران جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای در خصوص حضور مستمر در مزارع و چگونگی روند توزیع آب تصریح  کرد: باید سختی را از دوش کشاورزان برداشته و خودمان به عنوان مسئول سختی‌هاراتحمل کنیم.

 

استاندارگیلان عنوان کرد: درهمین راستا مدیران موظفند فضای مدیریت جهادی و انقلابی را در محل کار ایجاد و در فصل زراعی به طور شبانه روزی فعالیت کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد: بر اساس آمار شالیکاران با استفاده از آب ذخیره شده در آبندان‌ها موفق شدندامسال  ۶۰ درصد  اراضی شالیزاری  را شخم بزنند.

 

دکتر عباسی ادامه داد:  امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل  تا یکصد میلبون متر مکعب ذخیره سد کاهش یافته و باید این کاهش آب در تقویم زراعی ذخیره شود و در این راستا نقش اقناع‌سازی مردم در فصل زراعی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

 

استاندار گیلان هم چنین با تاکید بر لزوم توجه به تامین کود شیمیایی  افزود: دولت سیزدهم هر گونه کمبود کود را تامین و با نرخ دولتی در اختیار شالیکاران قرار داده است.

 

دکتر عباسی اقدامات صورت گرفته در گیلان برای شروع سال زراعی را بسیار موثر دانست و بیان کرد: در حوزه آببندان‌ها، سردهنه ها و لایروبی رودخانه‌ها اقدامات خوبی طی یکسال گذشته انجام شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار