به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ آبتین حیدرزاده  معاون بهداشتی دانشگاه در یازدهمین نشست کمیته واکسیناسیون کووید- ۱۹، با اشاره به انجام فاز اول واکسیناسیون کرونا در استان، اظهار داشت: فاز دوم واکسیناسیون از امروز سه شنبه، هفتم اردیبهشت ماه سال جاری در گیلان آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه آغاز واکسیناسیون فاز دوم کرونا صرفا” برای افراد بالای ۸۰ سال خواهدبود، تصریح کرد: پرونده الکترونیک این افراد در اکثر شهرها و روستاهای استان، در اختیار مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت می‌باشد و طی تماس تلفنی روز و ساعت مشخص برای تزریق واکسن کرونا به اطلاع آن‌ها رسانده می‌شود.

دکتر حیدرزاده در ادامه یادآور شد: ممکن است تعدادی از این گروه در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت، پرونده الکترونیک سلامت نداشته باشند که در این خصوص، همه مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه شماره تلفنی را اعلام نموده تا افراد بالای ۸۰ سالی که با آن‌ها تماس گرفته نشده، با آن شماره تلفن تماس حاصل نمایند تا اطلاعات آن‌ها جهت واکسیناسیون کرونا ثبت شود.

وی در پایان یادآور شد: با آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در استان هیچ گونه مراجعه حضوری برای این گروه از افراد، به مراکز بهداشتی و درمانی نخواهیم داشت و اطلاعات صرفا” به صورت تلفنی اخذ و ثبت می‌شود.

لازم به ذکر است؛ یازدهمین نشست کمیته واکسیناسیون کرونا با حضور دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه، اعضا کمیته، نمایندگانی از معاونت درمان دانشگاه و نظام پزشکی استان بصورت وبینار در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزارشد.