مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛

امروز انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان برگزار می شود

مجیدرضائی
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 20 آوریل 2021 | 22:13 ب.ظ
امروز انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان برگزار می شود به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر ؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان در روز چهارشنبه (اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) از معرفی نامزدهای نهایی این دوره از انتخابات خبر داد. فیروز فاضلی با بیان اینکه خانه مطبوعات گیلان تشکیلاتی صنفی رسانه ای است که […]
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر ؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان در روز چهارشنبه (اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) از معرفی نامزدهای نهایی این دوره از انتخابات خبر داد.

فیروز فاضلی با بیان اینکه خانه مطبوعات گیلان تشکیلاتی صنفی رسانه ای است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۶ آغاز کرده است، افزود: وزن خانه مطبوعات گیلان از نظر جایگاه یک اعتبار و وزن ملی است و باید همگی تلاش کنیم که این وزن همچنان از لحاظ کیفی پایدار بماند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: خانه مطبوعات گیلان با توجه به وظایف ذاتی خود مسئولیت کمک به تامین حقوق صنفی رسانه های استان و تقویت کمی و کیفی آنها از طریق آموزش و ترویج شیوه های روزآمد مدیریت رسانه و جذب حمایت های مالی و اعتباری را بر عهده دارد که این امر با تعامل فعالانه با دستگاه های اجرایی و سایر صنوف تحقق می‌یابد.

وی گفت: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث رسانه‌های استان و علی الخصوص خانه مطبوعات گیلان، نگاه ویژه‌ای است و باید به گونه‌ای هدف‌گذاری کرد که مطبوعات محلی استان تقویت شده و به جایگاه واقعی خود دست یابند.

فاضلی با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰۰ خبرنگار در استان گیلان، عنوان کرد: تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص خبرنگاران، شناسایی خبرنگاران فعال در عرصه رسانه و ثبت آنها در سامانه خانه مطبوعات کشور است تا بدین طریق سطح کیفی فعالیت اصحاب رسانه ارتقا یابد که امیدوارم اصحاب رسانه و خبرنگاران استان با ثبت‌نام در سامانه خانه مطبوعات ایران ضمن دریافت کارت رسمی این نهاد صنفی از مزایا و محاسن آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان گیلان همزمان با انتخابات دو استان دیگر (گلستان و مرکزی) به‌صورت الکترونیک از ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز چهارشنبه (۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) از طریق تارنمای خانه مطبوعات کشور به نشانی khanehmatbooat.ir برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مؤسسه در حال حاضر دارای ۳۵۲ عضو اصلی و ۱۰ عضو افتخاری است، ادامه داد: فقط اعضای اصلی خانه مطبوعات گیلان می‌توانند در زمان اعلام شده با مراجعه به پنل کاربری خود در سامانه یادشده در این انتخابات شرکت کنند.

فاضلی با اشاره به تائید نهایی ۳۲ نامزد این دوره از انتخابات خانه مطبوعات و رسانه گیلان، تصریح کرد: ۱۳ نفر به‌عنوان بازرس، ۸ نفر مدیرمسئول، ۶ روزنامه‌نگار (خبرنگار) و ۵ نماینده رسانه کشوری (دفتر سرپرستی نشریه و یا خبرگزاری) نامزدهای این انتخابات هستند که فهرست کامل نامزدها اینجا قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه باید هفت نفر برای هیئت مدیره و دو نفر برای بازرسی خانه مطبوعات گیلان انتخاب شود، اضافه کرد: هیئت مدیره شامل دو مدیرمسئول، سه روزنامه‌نگار و دو نماینده رسانه خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان از اعضای خانه مطبوعات استان خواست در این انتخابات مشارکت نمایند؛ همچنین برای جلوگیری از مواجهه با هرگونه مشکل در زمان رأی گیری،  یک بار قبل از زمان برگزاری انتخابات به پنل کاربری خود در سامانه مذکور مراجعه نمایند.

فهرست نامزدهای انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان گیلان

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار