اقدام دولت دوازدهم در راستای شفاف سازی؛ لیست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‎کننده دلار ۴۲۰۰تومانی منتشر شد

تاریخ انتشار: یکشنبه 1 جولای 2018 | 17:17 ب.ظ
اقدام دولت دوازدهم در راستای شفاف سازی؛  لیست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‎کننده دلار ۴۲۰۰تومانی منتشر شد قدام دولت دوازدهم در راستای شفاف سازی؛ لیست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‎کننده دلار ۴۲۰۰تومانی منتشر شد درفک خبر: بانک مرکزی فهرست کالاهایی که ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند را به تفکیک شرکت ها و افراد منتشر کرد. بانک مرکزی اعلام کرد، از ۲۱ فروردین ماه سال جاری در راستای سیاست جدید ارزی اتخاذ شده […]
قدام دولت دوازدهم در راستای شفاف سازی؛

لیست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‎کننده دلار ۴۲۰۰تومانی منتشر شد

درفک خبر: بانک مرکزی فهرست کالاهایی که ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند را به تفکیک شرکت ها و افراد منتشر کرد.

بانک مرکزی اعلام کرد، از ۲۱ فروردین ماه سال جاری در راستای سیاست جدید ارزی اتخاذ شده به منظور مدیریت بهینه منابع ارزی کشور، به کالاهای ثبت سفارش شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارز مورد نیاز را تخصیص داده و تامین کرده است.

در اعلامیه بانک مرکزی آمده است: نظر به اهمیت موضوع و با هدف شفاف سازی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات و نیز با توجه به تاکید و دستور رییس جمهوری محترم، فهرست کالاها را به تفکیک شرکت ها و افراد -که طی این مدت ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند- منتشر می کند.

یادآوری می شود، این گزارش به درخواست وزارت صمت برای کالاهایی که از سوی آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ بنابراین در برگیرنده تمام کالاهای تامینِ ارز شده توسط بانک مرکزی نیست.

همچنین گفتنی است، بانک مرکزی علاوه بر تخصیص و تامین ارز کالاهای مندرج در جدول زیر، مقادیر قابل توجهی ارز به مسافران خارج از کشور، دانشجویان، بیماران و نیز خدمات ثبت سفارش شده اختصاص داده که در اینجا به آنها اشاره نشده است.

در این لیست نام واردکنندگان انواع میوه، حبوبات، چای، برنج، جو، ذرت، گوشت گوساله و گوسفندی و همچنین کاغذ، کود شیمیایی، لوازم برقی و خانگی، قطعات خودرو، تلفن های همراه، لپ تاپ و لوازم تاسیساتی مشاهده می شود.

فهرست ۱۴۸۲ شرکت دریافت کننده ارز به نرخ رسمی را اینجا ببینید.

همچنین در جدول زیر میبینید که کدام شرکت‌ها بیشترین ارز بانکی را دریافت کردند؟


آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار