۱۰ هزار متر مربع از اراضی ملی در رودبار رفع تصرف شد

تاریخ انتشار: دوشنبه 23 آگوست 2021 | 10:07 ق.ظ
۱۰ هزار متر مربع از اراضی ملی در رودبار رفع تصرف شد فرمانده انتظامي استان از معرفي ۶ متصرف بيش از ۱۰ هزار متر مربع از اراضي ملي شهرستان رودبار به مرجع قضائي خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ سردار عزيزاله ملكي اظهار داشت: مبارزه با پديده شوم زمين خواري و تخريب منابع طبيعي از اولويت‌هاي مهم پليس است و برخورد با مجرمان اين […]

فرمانده انتظامي استان از معرفي ۶ متصرف بيش از ۱۰ هزار متر مربع از اراضي ملي شهرستان رودبار به مرجع قضائي خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ سردار عزيزاله ملكي اظهار داشت: مبارزه با پديده شوم زمين خواري و تخريب منابع طبيعي از اولويت‌هاي مهم پليس است و برخورد با مجرمان اين حوزه همواره در دستور كار نيروي انتظامي قرار دارد.
وي با بيان اينكه با توجه به گزارش دريافتي مبني بر تصرف اراضي ملي توسط افرادي در روستاهاي شهرستان رودبار، پيگيري موضوع در دستور كار قرار گرفت افزود: ماموران انتظامي ضمن هماهنگي قضائي به همراه كارشناسان اداره منابع طبيعي و جهاد كشاورزي به محل اعلامي اعزام شدند.
فرمانده انتظامي استان گيلان بيان داشت: با بررسي و بازديد از اين زمين‌ها مشخص شد، ۱۰ هزار و ۶۷۹ متر مربع از اراضي ملي در شهر رستم‌آباد و بخش‌هاي رحمت‌آباد و خورگام توسط ۶ نفر به تصرف آنها درآمده و به صورت غيرقانوني با سيم‌خاردار و برچين محصور شده است.
اين مقام ارشد انتظامي از تشكيل پرونده در اين رابطه خبر داد و تصريح كرد: در اين راستا متهمان ۳۱، ۳۷، ۴۰، ۴۶، ۴۸ و ۵۳ ساله براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي شدند.
سردار ملكي با اعلام اينكه ارزش زمين‌هاي تصرف شده توسط كارشناسان ۳۱۰ ميليارد ريال برآورد شده به رفع تصرف و جمع‌آوري كليه آثار تجاوز با حكم قضائي و به استناد تبصره يك ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداري از جنگل‌ها و مراتع كشور اشاره كرد.
وي در پايان در پايان تعامل و همکاري تمامي دستگاه‌ها با پليس در مقابله با زمين‌خواران و متجاوزان به حقوق بيت‌المال را بسيار مؤثر دانست اذعان داشت: حفظ اراضي ملي و منابع طبيعي از دست‌اندازي سودجويان همواره در دستور کار نيروي انتظامي قرار دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار