براساس اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش؛

مدرک تحصیلی دوم معلمان از اول بهمن اعمال می‌شود

مجید رضایی
تاریخ انتشار: یکشنبه 17 ژانویه 2021 | 19:33 ب.ظ
مدرک تحصیلی دوم معلمان از اول بهمن اعمال می‌شود وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای جزئیات اعمال مدرک تحصیلی دوم معلمان از اول بهمن ۹۹ را اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل، اعمال مدرک تحصیلی دوم معلمانی که در مدارس فعالیت دارند از اول بهمن ماه ۹۹ […]

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای جزئیات اعمال مدرک تحصیلی دوم معلمان از اول بهمن ۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل، اعمال مدرک تحصیلی دوم معلمانی که در مدارس فعالیت دارند از اول بهمن ماه ۹۹ را اعلام کرد.

در این دستورالعمل آمده است: در اجرای قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مصوبه جلسه علنی مورخ ۱۱ آذر ۹۹ مجلس شورای اسلامی اعلام می‌دارد؛ مطابق با بخشنامه مورخ ۲۴ اسفند ۹۳ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور آثار استخدامی مدارک تحصیلی ماخوذه نسبت به مدارک تحصیلی ارائه شده در بدو استخدام کارمندان رسمی و پیمانی تنها برای یک مقطع تحصیلی بالاتر از «زیر دیپلم به دیپلم»، «دیپلم به فوق دیپلم»، «فوق دیپلم به کارشناسی»، «کارشناسی به کارشناسی ارشد» و «کارشناسی ارشد به دکترا» با رعایت شرایط اعلام شده قابل احتساب بود.

به موجب تبصره ذیل ماده ۳ قانون مذکور، وزارت آموزش و پرورش مکلف است از تاریخ اول بهمن ۹۹ نسبت به اعمال مدرک تحصیلی دوم افرادی که فعالیت آموزشی در مدارس دارند اقدام کند به عبارت دیگر در اجرای تبصره مذکور بعد از تاریخ اول بهمن ۹۹ آثار استخدامی مدارک تحصیلی ماخوذه نسبت به مدارک تحصیلی ارائه شده در بدو استخدام کارمندان رسمی و پیمانی تنها برای دو مقطع تحصیلی بالاتر از «زیر دیپلم به دیپلم و فوق دیپلم»، «دیپلم به فوق دیپلم و لیسانس»، «لیسانس به فوق لیسانس و دکترا» و «کارشناسی ارشد به دکترا» با رعایت شرایط احراز طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان و پیش‌بینی مدرک تحصیلی در شرایط احراز پست مورد تصدی قابل احتساب است.

بدیهی است مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور در صورت خروج از واحدهای آموزشی یا انتصاب در مشاغل اداری از دامنه شمول این بخشنامه خارج خواهند شد.

بار مالی این تبصره در سقف اعتبار پیش‌بینی شده در ردیف ۱۲۷۵۰۰ وزارت آموزش و پرورش در قانون بودجه سال ۹۹ تامین می‌شود. ضمنا اعمال مدرک تحصیلی دوم افراد ذینفع در سنوات بعد منوط به پیش‌بینی اعتبار در بودجه‌های سنواتی است و مسئولیت حسن اجرای این دستورالعمل با مدیرکل آموزش و پرورش استان است

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار