رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان؛

بارشهای مرداد و چند روز اخیر موجب خوابیدگی و یا ورس ۱۴۰هزار هکتار معادل ۵۸درصد شالیزارهای استان شد.

صابر کریمی
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 آگوست 2020 | 15:55 ب.ظ
بارشهای مرداد و چند روز اخیر موجب خوابیدگی و یا ورس ۱۴۰هزار هکتار معادل ۵۸درصد شالیزارهای استان شد. به گزارش نشریه الکترونیکی درفک خبر رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز گفت: بارشهای مرداد و چند روز اخیر موجب خوابیدگی و یا ورس ۱۴۰هزار هکتار معادل ۵۸درصد شالیزارهای استان شد. مسعود الماسی افزود: ورس یا خوابیدگی ساقه های برنج، هزینه برداشت و حمل و انتقال محصول را افزایش داده و موجب کاهش کیفیت برنج […]
به گزارش نشریه الکترونیکی درفک خبر رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز گفت: بارشهای مرداد و چند روز اخیر موجب خوابیدگی و یا ورس ۱۴۰هزار هکتار معادل ۵۸درصد شالیزارهای استان شد.
  • مسعود الماسی افزود: ورس یا خوابیدگی ساقه های برنج، هزینه برداشت و حمل و انتقال محصول را افزایش داده و موجب کاهش کیفیت برنج می شود.
  • وی با اشاره به اعلام هواشناسی گیلان مبنی برکاهش ناپایداری هوا از شالیکاران خواست محصول برنج خود را با توجه به شرایط آب و هوایی، از فردا تا پایان هفته کنونی، با استفاده از کمباین های برنج درو کرده و به خارج از مزرعه انتقال دهند.
  • رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه۳هزار و ۵۰۰کمباین دروگر برنج در استان فعال است گفت: با توجه به نوع طراحی کمباین برنج،این دستگاه قادر است شالیزارهای ورس کرده را بخوبی درو کند. 
آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار