با مداد دوشنبه رخ داد؛

شکارچیان غیر بومی و غیر مجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست رودبار شکار شدند

F.ah.kh
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 3 دسامبر 2019 | 12:47 ب.ظ
شکارچیان غیر بومی و غیر مجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست رودبار شکار شدند به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان از دستگیری شکارچیان روباه و خرگوش در این استان خبر داد. اسماعیل قلی‌زاده، روز سه‌شنبه با اعلام این خبر گفت: این شکارچیان خاطی، حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد روز گذشته /دوشنبه ۱۱ آذر ماه/ با استفاده از ۲ قبضه سلاح شکاری […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان از دستگیری شکارچیان روباه و خرگوش در این استان خبر داد.

اسماعیل قلی‌زاده، روز سه‌شنبه با اعلام این خبر گفت: این شکارچیان خاطی، حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد روز گذشته /دوشنبه ۱۱ آذر ماه/ با استفاده از ۲ قبضه سلاح شکاری ته‌پر مجاز، اقدام به شکار سه قلاده روباه و ۶ سر خرگوش کرده بودند که در دام محیط بانان گرفتار شدند.

وی، اظهار داشت: این شکارچیان غیرمجاز که غیربومی بودند در دشت سهرین زنجان واقع در منطقه شکار ممنوع سرخ آباد در شهرستان طارم دست به شکار این جانوران زده بودند که علاوه بر لاشه‌ این پستانداران، تعداد ۵۲ تیر فشنگ ساچمه و ۲ دستگاه پروژکتور، کشف شد.

قلی زاده، جریمه هر راس روباه و هر سر خرگوش را به ترتیب هشت و سه میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این شکارچیان خاطی در مجموع مبلغ ۴۲ میلیون ریال بابت ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش به حساب محیط زیست واریز کردند و از جنبه عمومی جرم نیز قاضی پرونده رای و نظر خواهد داد.

شکارچیان کل و بز دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: جمعه /۸ آذرماه/ نیز یک شکارچی متخلف بومی نیز که با همراهی یک شکارچی از اهالی رودبار، دست به شکار یک راس کل و بز در مناطق تحت مدیریت این اداره کل در شهرستان طارم زده بود از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست و با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و اخذ مجوز بازرسی از دادستان شهرستان طارم، در روستای وزنه‌سر، دستگیر شد.

قلی زاده افزود: ماموران یگان حفاظت با ورود به منزل این شکارچی متخلف، بخش از گوشت این گونه جانوری شاخص را از یخچال، بیرون کشیدند و در بازرسی منزل نیز موفق به کشف یک قبضه سلاح شکاری ته پر تک لول و تعداد ۱۲ تیر فشنگ و یک دستگاه دوربین چشمی شکاری، شدند.

وی با بیان اینکه این شکارچی متخلف پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شد، جریمه شکار هر راس کل و بز را ۱۰۰ میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: شکارچی غیر بومی نیز از سوی عوامل یگان حفاظت محیط زیست گیلان در رودبار دستگیر شد.

شکارچیان خرگوش و رودک (گورکن) در دام محیط بانان افتادند

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: روز جمعه، محیط بانان زنجان در مسیر روستای میرجان واقع در منطقه زنجانرود، موفق به دستگیری سه شکارچی متخلف غیربومی شدند.

قلی زاده افزود: از این شکارچیان غیر مجاز نیز، لاشه سه سر خرگوش و یک قبضه سلاح شکاری ته‌پر مجاز به دست آمد و دستگیر شدگان نیز به منظور اعمال قانونی به مراجع قضایی تحویل شدند.

وی ادامه داد: روز یکشنبه /۱۰ آذر ماه/ نیز ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان، حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده دشت سهرین، سه شکارچی غیرمجاز را دستگیر کردند و لاشه یک سر خرگوش و یک قلاده رودک (گورکن) و همچنین یک قبضه سلاح شکاری با ۲۳ تیر فشنگ و یک دستگاه پروژکتور کشف و ضبط شد و متخلفین نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار