جزئیات حمله به دام در منطقه عمارلو و خورگام از زبان رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار:

تاکنون ۵ رأس گاو تلف شدند/ محیط‌زیست برای جبران خسارات به دام اهالی متعهد نیست!

F.ah.kh
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 22 آگوست 2019 | 17:41 ب.ظ
تاکنون ۵ رأس گاو تلف شدند/ محیط‌زیست برای جبران خسارات به دام اهالی متعهد نیست! به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان رودبار از اتلاف پنج رأس دام اهالی روستای شیرکده خورگام توسط حمله خرس در این منطقه خبر داد و گفت: محیط‌زیست برای جبران خسارات به دام اهالی متعهد نیست. رامین حسین زاده  با اشاره به جزئیات حمله خرس در روستای شیرکده خورگام […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان رودبار از اتلاف پنج رأس دام اهالی روستای شیرکده خورگام توسط حمله خرس در این منطقه خبر داد و گفت: محیط‌زیست برای جبران خسارات به دام اهالی متعهد نیست.
رامین حسین زاده  با اشاره به جزئیات حمله خرس در روستای شیرکده خورگام رودبار، اظهار کرد: در یک هفته اخیر حمله خرس و گراز به باغات فندوق و انگور روستای پاکده، جیرنده وشیرکده رودبار سبب خسارات زیادی به اهالی این روستاها شده است.
وی با بیان اینکه این موضوع به صورت جدی از سوی اداره محیط زیست شهرستان در حال پیگیری است افزود: با شنیدن موضوع حمله خرس به منطقه عمارلو و خورگام، بررسی و پیگیری این موضوع توسط کارشناسان محیط زیست در دستور کار قرار گرفت.
رئیس محیط زیست شهرستان رودبار از تلف شدن ۵ راس دام اهالی روستای شیرکده خورگام توسط حمله خرس در این منطقه خبر داد و اضافه کرد: خرس به باغات و دام اهالی منطقه خورگام و عمارلو خسارات سنگینی وارد کرده و تمام تلاش اداره محیط زیست بر کنترل و جلوگیری از ادامه خسارات به اهالی این مناطق است.
حسین زاده با اشاره به دلایل حمله خرس به دام و باغات مناطق خورگام و عمارلوی رودبار گفت: به عقیده کارشناسان زیست محیطی؛ دیر بیدار شدن از خواب زمستانی، طولانی شدن سرما و همچنین تضعیف قوای جسمی می تواند یکی از دلایل حمله خرس به مناطق مسکونی خورگام و عمارلو باشد.
وی با اشاره به نقش اثرگذار مردم در کاهش تلفات حمله خرس افزود: برای حل این مشکل و پیشگیری از آسیب های احتمالی، مردم باید در کنار محیط زیست بوده و به نکات آموزشی کارشناسان محیط زیست توجه ویژه داشته باشند.
رئیس محیط زیست رودبار از اجرای طرح منطقه شکار ممنوع در عمارلو خبر داد و بیان کرد: با پیگیری از سوی اداره کل محیط زیست گیلان، بخش عمارلو منطقه شکار ممنوع می شود و با اجرای این طرح و ممنوعیت شکار در منطقه، هجوم احشام درنده مثل خرس و… در منطقه کاهش پیدا می کند.
حسین زاده با اشاره به اینکه محیط زیست برای جبران خسارات به دام اهالی متعهد نیست گفت: بر اساس ضوابطی که اخیرا از سازمان ابلاغ شده به خسارات ناشی از تلف شدن دام هیچ مبلغی در نظر گرفته نمی شود اما خسارات باغات اهالی پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به ازدیاد موارد خسارد دام توسط حمله احشام درنده در سطح کشور افزود: بدلیل افزایش تعداد خسارات دام در کشور‌، شرکت بیمه گذار از تمدید قرارداد با سازمان محیط زیست در خصوص پرداخت خسارات امتناع کرد.
رئیس محیط زیست رودبار، استفاده از میرشکار در مناطق را راهکاری مناسب جهت جلوگیری از حمله احشام درنده برشمرد و بیان کرد: در هر منطقه و چند روستا فردی معتمد را بعنوان میرشکار به اداره محیط زیست معرفی کنند این فرد در ایام مختلف سال با شلیک تیر هوایی، سبب متواری شدن حیوانات درنده خواهد شد.
حسین زاده با بیان اینکه در شهرستانی به وسعت ۲۵۰۰ کیلومتر فقط چهار محیط بان فعالیت می کند گفت: به علت وسعت، پراکندگی شهرستان و همچنین محدودیت نیروی انسانی، میرشکاران می توانند بازوان خوبی برای مخیط زیست شهرستان باشند/ دیار زیتون

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
عکاس و خبرنگار افتخاری ما باشید
محل كد آمار