جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان خبر داد:

کشف اشیاء عتیقه هزاره اول قبل از میلاد در شهرستان رودبار

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 26 مارس 2024 | 11:13 ق.ظ
کشف اشیاء عتیقه هزاره اول قبل از میلاد در شهرستان رودبار سردار حسین حسن‌پور، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف اشیاء عتیقه هزاره اول قبل از میلاد در شهرستان رودبار خبر داد و تأکید کرد: مبارزه با سودجویانی که با چپاول میراث گذشتگان به دنبال رسیدن به مطامع نامشروع خود هستند، همواره در اولویت کار مجموعه انتظامی قرار دارد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی […]

سردار حسین حسن‌پور، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف اشیاء عتیقه هزاره اول قبل از میلاد در شهرستان رودبار خبر داد و تأکید کرد: مبارزه با سودجویانی که با چپاول میراث گذشتگان به دنبال رسیدن به مطامع نامشروع خود هستند، همواره در اولویت کار مجموعه انتظامی قرار دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف اشیاء عتیقه هزاره اول قبل از میلاد در شهرستان رودبار خبر داد.

 

سردار حسین حسن‌پور اظهارداشت: مبارزه با سودجویانی که با چپاول میراث گذشتگان به دنبال رسیدن به مطامع نامشروع خود هستند، همواره در اولویت کار مجموعه انتظامی قرار دارد.

 

وی در ادامه گفت: ماموران کلانتری ۱۶ رودبار حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در محور مواصلاتی این شهرستان به یک بسته پلاستیکی که در زیر یک درخت بود، مشکوک شده و پس از بررسی، ۴ عدد ظرف سفالی عتیقه از داخل آن کشف کردند.

 

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه کارشناسان اداره میراث فرهنگی قدمت این ظروف را مربوط به دوره هزار اول قبل از میلاد اعلام کردند، افزود: ارزش ریالی این اشیاء ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

 

این مقام انتظامی در پایان با اعلام اینکه قاچاق عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می‌رود از مردم خواست در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار