در پی عدم پرداخت معوقات سه ماهه

کارگران آب معدنی داماش دست از کار کشیدند

مجید رضایی
تاریخ انتشار: شنبه 16 دسامبر 2023 | 15:31 ب.ظ
کارگران آب معدنی داماش دست از کار کشیدند اعتراض کارگران «آب معدنی داماش» به معوقات سه ماهه/ کارگران دست از کار کشیدند کارگران کارخانه داماش خواستار پرداخت مطالبات عقب‌افتاده‌ی خود و مشخص شدن وضعیت شغلی خود شدند.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ یک منبع کارگری استان گیلان در گفتگو با ایلنا ، دلیل اعتراض صنفی سه روز گذشته کارگران آب […]

اعتراض کارگران «آب معدنی داماش» به معوقات سه ماهه/ کارگران دست از کار کشیدند

کارگران کارخانه داماش خواستار پرداخت مطالبات عقب‌افتاده‌ی خود و مشخص شدن وضعیت شغلی خود شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ یک منبع کارگری استان گیلان در گفتگو با ایلنا ، دلیل اعتراض صنفی سه روز گذشته کارگران آب معدنی داماش را پرداخت نشدن حقوق ۴۰ نفر از کارگران این کارخانه طی دو تاسه ماه گذشته عنوان کرد.

این کارگر گفت: در این دوره از اعتراضات صنفی که از روز چهارشنبه (۲۲ آذر ماه) آغاز شد، کارگران دست از کار کشیده و خواستار پرداخت مطالباتشان شدند.

 

وی افزود: باتوجه به شرایط پیش آمده، همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌بریم و مشخص نیست در نهایت چگونه باید به حقوق قانونی‌مان دست پیدا کنیم.

بنا بر اظهارات این کارگر؛ کارخانه آب معدنی داماش دارای تولید و بازار فروش خوبی است و روزانه دها هزار لیتر آب معدنی و آشامیدنی تولید می‌کند با این حال کارفرمای کارخانه، حقوق کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کند.

 

وی افزود: مشکلات کارگران این کارخانه با عدم پرداخت حقوق افزون‌تر شده چراکه اکثر ما متاهل و دارای زن و فرزند هستیم.

 

وی گفت: گرانی‌های روزافزون کالاهای مصرفی، افزایش اجاره بها، عقب افتادگی اقساط بانکی و… کارگران را تحت فشار قرار داده بطوری که چند ماهی است حقوقی دریافت نکرده‌ایم.

 

به ادعای وی، کارفرما گفته است توان پرداخت مطالبات حقوقی کارگران (که تا پایان ماه جاری به ۳ماه می‌رسد) را ندارد و کارگران باید منتظر بمانند

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار