به منظور ایجاد محیط زیست بهتر برای مردم؛

طرح تفصیلی جیرنده و منجیل تصویب شد

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: شنبه 23 سپتامبر 2023 | 13:32 ب.ظ
طرح تفصیلی جیرنده و منجیل تصویب شد سرپرست راه وشهرسازی گیلان گفت: به منظور ایجاد محیط زیست بهتر برای مردم و اعتلای برنامه‌های شهرسازی طرح تفصیلی شهرهای جیرنده و منجیل در شورای‌عالی شهرسازی و معماری تصویب شد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ محمدرضا فلاحتگر گفت: طرح تفصیلی این شهرها در چارچوب ضوابط و مقررات شهرسازی و با لحاظ شیوه‌های نوین […]

سرپرست راه وشهرسازی گیلان گفت: به منظور ایجاد محیط زیست بهتر برای مردم و اعتلای برنامه‌های شهرسازی طرح تفصیلی شهرهای جیرنده و منجیل در شورای‌عالی شهرسازی و معماری تصویب شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ محمدرضا فلاحتگر گفت: طرح تفصیلی این شهرها در چارچوب ضوابط و مقررات شهرسازی و با لحاظ شیوه‌های نوین ساختمانی با توجه به شرایط اقلیمی تهیه و پس از طی مراحل کارشناسی در کمیسیون ماده ۵ شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسیده و نقشه‌ها، ضوابط و مقررات ساخت‌وساز و سایر اسناد مربوطه تهیه و جهت ابلاغ توسط استاندار محترم به استانداری ارسال شد.

 

وی با اشاره به اینکه، سبک زندگی و شرایط بومی مردم منطقه در برنامه‌ریزی شهری لحاظ شده، افزود: در کمیسیون ماده ۵ پیشنهادها و لوایح شهرسازی و مقررات مربوط به طرح تفصیلی شهرهای مذکور شامل نحوه استفاده از اراضی شهری برای مناطق شهر، میزان تراکم جمعیتی و ساختمانی در واحدهای شهری، وضعیت تفصیلی شبکه حمل‌ونقل، توسعه، نوسازی، بهسازی و حل موانع شهری با تعیین دقیق مساحت زمین همراه با جزئیات و سایر نیازمندی‌های عمومی شهر بحث‌وبررسی شد.

 

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پیش‌بینی صورت پذیرفته جهت رفع مشکلات شهروندان و کمک به مدیریت شهری در استان، طرح‌های جامع و تفصیلی در دست تهیه با پیشرفت ۷۰ درصد و بیشتر پس از طی مراحل قانونی و بررسی‌های کارشناسی، تا پایان سال در کمیسیون ها و کارگروه‌های مربوطه مورد تصویب قرار خواهد گرفت.

 

وی تصریح کرد: طرح‌های تفصیلی در چارچوب اسناد طرح‌های جامع و بر اساس وضعیت ثبتی و ملکی اراضی، وضعیت کاربری‌ها، تراکم‌های ساختمانی و معابر در سطح شهر را تعیین می‌نمایند وبا اجرای طرح تفصیلی و جامع شرایط برای برقراری عدالت شهری میان شهروندان فراهم شده و امکان تخلف و اعمال سلیقه شخصی توسط مدیران شهری از بین می‌رود.

 

فلاحتگر با تأکید بر اینکه اجرای دقیق طرح جامع توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی الزامی است، گفت: با اجرای این طرح توسعه کالبدی موزون شهر و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فضاهای شهری و تأمین آسایش، رفاه و سلامت محیط‌زیست شهروندان محترم فراهم می‌شود.

 

طرح تفصیلی طرحی است که بر پایه ضوابط و معیارهای طرح جامع شهری، تهیه و تنظیم می‌شود که در آن به نحوه استفاده از اراضی شهری برای مناطق شهر، میزان تراکم جمعیتی و ساختمانی در واحدهای شهری، وضعیت تفصیلی شبکه حمل‌ونقل، توسعه، نوسازی، بهسازی و حل موانع شهری با تعیین دقیق مساحت زمین همراه با جزئیات پرداخته می‌شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار