شهردار منجیل:

شهر منجیل به عنوان پایلوت برای سرشماری عمومی نفوس و مسکن در استان گیلان انتخاب شده است

عبدالله بشارتی
تاریخ انتشار: جمعه 6 ژانویه 2023 | 15:03 ب.ظ
شهر منجیل به عنوان پایلوت برای سرشماری عمومی نفوس و مسکن در استان گیلان انتخاب شده است به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ به منظور ارتقاء سطح خدمات عمومی مردم با اعلام نشانی و کدپستی در پایگاه اطلاعات ایرانیان  ، نشست سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا ۱۴۰۵ به ریاست معاونت فرمانداری شهرستان رودبار و با حضور کارشناس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان گیلان  ، شهردار منجیل  ، ادارات پست […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ به منظور ارتقاء سطح خدمات عمومی مردم با اعلام نشانی و کدپستی در پایگاه اطلاعات ایرانیان  ، نشست سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا ۱۴۰۵ به ریاست معاونت فرمانداری شهرستان رودبار و با حضور کارشناس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان گیلان  ، شهردار منجیل  ، ادارات پست و مخابرات و با شرکت شهرداریهای لوشان ، منجیل ، رودبار  ، توتکابن و رستم آباد در محل شهرداری منجیل برگزار گردید  .

 

در این نشست  مهندس میرزایی شهردار منجیل ضمن خیر مقدم به مسئولین حاضر گفت  :  شهر منجیل به عنوان  پایلوت در استان گیلان برای سرشماری نفوس و مسکن انتخاب شده است و اجرای این طرح استانی است و امتیازی  برای شهر منجیل و شهرستان رودبار دارد.

 

وی  گفت  : تلاش می‌کنیم تا این طرح  به خوبی و با دقت اجرا شود

شهردار منجیل  افزود :  بیش از ۱۹۱ مورد از معابر  این شهر فاقد نام بوده که کارگروه شهرداری منجیل حدود ۹۰ درصد آن را انجام داده و ۱۰ درصد باقیمانده در حال انجام است .

وی گفت :  در خصوص نامگذاری معابر فاقد نام و تطبیق نقشه معابر شهرداری با نقشه ارسالی از اداره کل پست استان گیلان اقدام شده و مناقصه جهت انجام این پروژه ها و بروزرسانی کد پستی اماکن شهر و پلاکهای آبی سطح شهر  با پیمانکار منعقد شده و پیمانکار بخش خصوصی به زودی شروع به کار خواهد کرد.

میرزایی گفت  : تبلیغات میدانی با نصب بنر در سطح شهر و توزیع تراکت در بین شهروندان‌ انجام  شده است  .

شهردار منجیل  از خبرنگاران خواست با توجه به اهمیت موضوع  پایلوت  بودن شهر  منجیل در سطح استان گیلان ،  در سطح ملی و استانی و شهرستانی تبلیغات لازم را انجام دهند و از کافی نت های شهر هم خواست اطلاعات مسکن و کد پستی و کد ملی شهروندان را  به روز رسانی کنند و مخابرات هم از طریق پیامک ،  اجرایی شدن این طرح را به اطلاع عموم برساند  .

در ادامه سرکار خانم حسنی معاونت فرماندار رودبار گفت  : این طرح گسترده و زمان بر است و شهرداری ها باید تلاش کنند اطلاعات مورد نیاز را به روز رسانی کنند .

وی گفت :   مردم  هم  می‌خواهند که کد پستی و آدرس منزل شان دقیق باشد.

وی افزود :   این اطلاعات در سال ۱۴۰۵ مورد نیاز  شهرستان رودبار می باشد  .

آنگاه هر یک از مسئولین حاضر نقطه نظرات و پیشنهادات خویش را ارائه کردند  و سپس مهندس نوروزی کارشناس مدیریت  برنامه ریزی استان گیلان گفت :  تصمیم ستاد سرشماری کشور بر  این است که سرشماری به روش سنتی اجرا نشود  ، بلکه  از طریق سامانه های ثبتی اطلاعات اخذ گردد و هم‌اکنون اطلاعات کد ملی در سامانه ثبت احوال کشور وجود دارد .

وی افزود :  یکی از مشکلات فعلی این است  ،  افرادی که کد ملی شهرستان رودبار را دارند  ،  مشخص نیست در کدام شهر سکونت دارند و ما این اطلاعات را نداریم و البته افرادی هم هستند که تغییر مکان می دهند و ممکن است از مناطق شهری به روستایی و یا بالعکس مهاجرت نمایند .

نوروزی  گفت : بعد از آماده شدن کد پستی نام معابر شهر و پلاک آبی ،  وظیفه مردم است که تغییر نشانی یا آدرس خود را انجام دهند .

وی گفت : باید تبلیغات لازم انجام گیرد تا افراد جامعه اطلاعات خویش را در سامانه ثبت کنند و با ثبت اطلاعات  می توانیم به میزان جمعیت شهرها پی ببریم .

وی گفت :  اگر کد پستی دقیق ثبت نشود همه زحمات ما هدر خواهد رفت در این نشست اعلام شد  ، اتباع خارجی که کارت شناسایی معتبر داشته باشند میتوانند ثبت نام کنند .

گفتنی است؛  در کل کشور ۳۲ شهر به عنوان پایلوت برای سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن انتخاب شده اند و شهر منجیل یکی از این ۳۲ شهر میباشد که از استان گیلان انتخاب شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار