آیت الله العظمی جوادی آملی؛

امروز “تازیانه فقر” پشت مردم را زخم کرده، مسئولین برای رفع مشکلات اقتصادی چاره ای بیاندیشند

مجیدرضائی
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 13 اکتبر 2022 | 12:28 ب.ظ
امروز “تازیانه فقر” پشت مردم را زخم کرده، مسئولین برای رفع مشکلات اقتصادی چاره ای بیاندیشند در نشست استادان دانشگاه تهران با رئیس این دانشگاه در خصوص حوادث اخیر عنوان شد ؛امروز «تازیانه فقر» پشت مردم را زخم کرده/ اگر اقتصاد سالم نباشد، خبری از دین نخواهد بود/ مسئولین باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر به نقل از شفقنا آیت الله العظمی جوادی آملی […]

در نشست استادان دانشگاه تهران با رئیس این دانشگاه در خصوص حوادث اخیر عنوان شد ؛امروز «تازیانه فقر» پشت مردم را زخم کرده/ اگر اقتصاد سالم نباشد، خبری از دین نخواهد بود/ مسئولین باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر به نقل از شفقنا آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: پیامبر اسلام (ص) فرموده اند که خدایا به نان ما برکت بده و بین ما و آن جدایی نیفکن! زیرا اگر نان نباشد ما نمی توانیم نماز بخوانیم و روزه بگیریم. نان در این حدیث به معنای اقتصاد است. با اختلاس و نجومی، اقتصاد ساخته نمی شود و اگر اقتصاد سالم نباشد، خبری از دین نخواهد بود.

آیت الله العظمی جوادی آملی خاطرنشان کرد: در احادیث می خوانیم که هیچ تازیانه ای دردناک تر از فقر نیست و امروز این تازیانه پشت مردم را زخم کرده است و مسئولین باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند.
مرجع تقلید شیعیان در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان ابراز داشت: بهترین سخن برای بیان در خطبه های نماز جمعه، احادیث نورانی اهل بیت (علیهم السلام) است.
آیت الله العظمی جوادی آملی  با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام اذعان داشت: امام صادق علیه السلام فرموده اند اگر اراده قوی شد بدن هم قوی می شود. معنای این حدیث این است که روح، اصل است نه بدن؛ لذا اگر روح همّت داشت بدن نیز او را یاری می کند.
آیت الله العظمی جوادی آملی با تاکید بر لزوم ثابت قدم ماندن بیان داشت: انسان باید از خدا بخواهد در مسیر دین ثابت قدم بماند طوری که نه حوادث او را بلغزاند نه شیطان او را فریب دهد. تاکید قرآن بر این است که فرد، ثابت قدم بودن را در نیت خود بیاورد. یک زمان فرد در طول مسیر استقامت می کند و ثابت قدم می شود، یک زمان قبل از شروع کار و هنگام  نیت این را از خدا می خواهد. شیوه دوم ارزشمندتر است.
آیت الله العظمی جوادی آملی افزود: مومن نه کسی را بازی می دهد نه کسی می تواند او را بازی دهد چون او بر هوای نفسش غلبه کرده و در روایات داریم که سبک ترین بت ها، مجسمه های سنگی هستند و سنگین ترین بت ها هوای نفس!
آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به انواع تبلیغ بیان داشت: تبلیغ یک زمان در قالب سخنرانی است، این اثر خودش را دارد؛ یک زمان تبلیغ عملی است. اگر به درد مردم برسیم تبلیغ عملی کردیم و این مؤثرتر است.
آیت الله العظمی جوادی آملی ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) فرموده اند که خدایا به نان ما برکت بده و بین ما و آن جدایی نیفکن! زیرا اگر نان نباشد ما نمی توانیم نماز بخوانیم و روزه بگیریم. نان در این حدیث به معنای اقتصاد است. با اختلاس و نجومی، اقتصاد ساخته نمی شود و اگر اقتصاد سالم نباشد، خبری از دین نخواهد بود.
آیت الله العظمی جوادی آملی افزود: در احادیث می خوانیم که هیچ تازیانه ای دردناک تر از فقر نیست و امروز این تازیانه پشت مردم را زخم کرده است و مسئولین باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار