انتقاد شهردار توتکابن در جلسه پسماند شهرستان رودبار:

با گزارش دادن و گزارش شنیدن مشکل پسماند حل نمی شود

مجیدرضائی
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 11 آگوست 2022 | 20:32 ب.ظ
با گزارش دادن و گزارش شنیدن مشکل پسماند حل نمی شود شهردار توتکابن با انتقاد از نشست های بی نتیجه پسماند گفت: این نشست ها گفتمان محور بوده و به جای ارائه راهکار تنها به محلی برای گزارش عملکرد تبدیل شده است.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر به نقل از خبرگزاری مهر، علی نوری پور در نشست کمیته پسماند شهرستان رودبار با انتقاد […]

شهردار توتکابن با انتقاد از نشست های بی نتیجه پسماند گفت: این نشست ها گفتمان محور بوده و به جای ارائه راهکار تنها به محلی برای گزارش عملکرد تبدیل شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر به نقل از خبرگزاری مهر، علی نوری پور در نشست کمیته پسماند شهرستان رودبار با انتقاد از بی نتیجه بودن این گونه نشست‌ها اظهار کرد: در نشست‌های مدیریت پسماند به جای ارائه راهکار گزارش عملکرد ارائه می‌شود که این رویه سازنده و مؤثر نیست.

 

وی با بیان اینکه جلسات پسماند بیشتر گفتمان محور است، افزود: جلسات، نشست‌ها و اقداماتی که در حوزه پسماند صورت می‌گیرد حکم مسکن برای درمان و رفع این ابر مسئله را دارد.

 

شهردار توتکابن با بیان اینکه مدیران شهری رکن اصلی مدیریت پسماند هستند، گفت: شهرداران و مدیران شهری بدون هیچ گونه حمایت مالی در جمع آوری و ساماندهی پسماند میدان داری می‌کنند و با دست‌های خالی هم نمی‌توان این مسئله را حل کرد.

 

نوری پور از جمع آوری روزانه ۱۰ تن زباله در شهر توتکابن خبر داد و اضافه کرد: در گذشته روزانه ۳ تن زباله در این شهر تولید می‌شد و این روند افزایش پیدا کرده است.

 

وی ادامه داد: شهرداری توتکابن به دلیل قرارگیری در مسیر دو بخش خورگام و رحمت آباد و بلوکات، تمامی زباله‌های این دو بخش را جمع آوری می‌کند.

 

شهردار توتکابن با ابراز گلایه از محدودیت‌های امکانی و اعتباری در بخش مدیریت پسماند و سایر حوزه‌ها تصریح کرد: امکانات و اعتبارات شهرداری توتکابن برای جمع آوری و ساماندهی پسماند دو بخش خورگام و رحمت و آباد و بلوکات کافی نیست.

 

نوری پور خواستار تجهیز زباله سوز برای شهرداری‌ها برای جمع آوری پسماند شد و بیان کرد: با تجهیز زباله سوز در بدنه مدیریت شهری بخش اعظمی از مشکلات حوزه پسماند حل می‌شود.

 

وی با بیان اینکه محدودیت‌های مالی و اعتباری گریبان گیر شهرداری‌ها است، افزود: با تشکیل جلسه و ارائه گزارش کار، گره‌ی از مشکلات شهرداران و شهرداری‌ها حل نمی‌شود

 

نوری پور در ادامه به پیشنهاد خود در جلسه با استاندار در محل دپوی زباله سراوان اشاره کرد و گفت:

از استاندار گیلان درخواست کردم بجای هزینه برای لندفیل سراوان به شهرداری های شهرهای کوچک ۱۰ میلیارد تومان اعتبار یا وام اختصاص بدهید تا زباله سوزها را هر شهر برای خودش احداث کند

شهردار توتکابن در پایان ضمن تقدیر از حمایت های برخی مسئولین و بازدیدهای مکرر رئیس محیط زیست شهرستان رودبار گفت:

مشکل پسماند هفت شهر شهرستان رودبار با ۷۰ میلیارد تومان رفع خواهد شد چه کسی پاسخ نسل‌های آینده را باید بدهد هم اکنون روزانه ۷۰ میلیارد تومان به محیط زیست پیرامون ما آسیب زده می‌شود

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار