دستور رئیس کل دادگستری گیلان در بازدید از روستای خرشک:

خسارات وارده به اهالی روستا خرشک مشخص و از مقصرین و بهره برداران معدن مطالبه شود

مجید رضایی
تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 ژوئن 2021 | 07:14 ق.ظ
خسارات وارده به اهالی روستا خرشک مشخص و از مقصرین و بهره برداران معدن مطالبه شود حجت‌الاسلام خلیلی به دادستان رودبار دستور داد تا با تشدید قرار، نسبت به بازداشت متهمین حادثه معدن خرشک و احقاق حقوق مردم این منطقه اقدام نماید. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه احمد آقایی معاون قضایی، از روستای خرشک رودبار بازدید و با جمعی […]

حجت‌الاسلام خلیلی به دادستان رودبار دستور داد تا با تشدید قرار، نسبت به بازداشت متهمین حادثه معدن خرشک و احقاق حقوق مردم این منطقه اقدام نماید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه احمد آقایی معاون قضایی، از روستای خرشک رودبار بازدید و با جمعی از اهالی این روستا دیدار کرد.

حجت‌الاسلام خلیلی در این بازدید با اشاره به خسارات زیادی که به اهالی روستای خرشک وارد شده است، به دادستان رودبار دستور داد تا با تشدید قرار، نسبت به بازداشت متهمین حادثه معدن خرشک و احقاق حقوق مردم این منطقه اقدام نماید.

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز در این بازدید با اشاره به اعتراضات مردمی در خصوص فعالیت این معدن، اظهار داشت: دستگاه قضایی در سه مرحله با سازمان‌های متولی نامه نگاری کرده و خواستار توقف برداشت معدن خرشک شد که متاسفانه توجهی به آن نشد.

وی تخریب زیرساخت‌ها، آسیب زیست محیطی، تخریب ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و مدرسه روستای خرشک را از جمله آثار مخرب فعالیت این معدن برشمرد و افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی صدور مجوز و نظارت بر این معدن، یکی از مسببین این حادثه است که به دلیل صدور مجوزهای غیرعلمی و تبانی در ارایه نظرات کارشناسی تحت پیگرد و تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت.

آقایی در پایان اضافه کرد: رئیس کل دادگستری استان گیلان در این بازدید دستور دادند تا درباره محل اسکان حادثه دیدگان سریعا تصمیم گیری شده و با انجام کار کارشناسی، خسارات وارده به اهالی روستا مشخص و از مقصرین و بهره برداران معدن مطالبه شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار