براساس نامه وزیر بهداشت به ستاد ملی مبارزه با کرونا؛

دستور العمل های بهداشتی برای ماه مبارک رمضان مشخص شد

مجید رضایی
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 آوریل 2021 | 09:54 ق.ظ
دستور العمل های بهداشتی برای ماه مبارک رمضان مشخص شد نامه وزیر بهداشت در خصوص پروتکل های مرتبط با مراسم های ماه مبارک رمضان به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ وزیر بهداشت در نامه ای به دکتر رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص شیوه تدوین پروتکل های مناسب با شرایط جدید بیماری برای ماه مبارک رمضان، […]

نامه وزیر بهداشت در خصوص پروتکل های مرتبط با مراسم های ماه مبارک رمضان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ وزیر بهداشت در نامه ای به دکتر رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص شیوه تدوین پروتکل های مناسب با شرایط جدید بیماری برای ماه مبارک رمضان، نکاتی را مورد تاکید قرار داد.

گرچه در شهرهای زرد و آبی با رعایت شیوه نامه ها برگزاری نماز و برگزاری مراسم احیاء بلامانع است مع الوصف باتوجه به شیوع گسترده بیماری با ویروس موتاسیون یافته، کمتر نقطه ای حائز شرایط فوق خواهد بود.

در شهرهای زرد و آبی با تدوین شیوه نامه ای برای برگزاری نمازهای یومیه ماه مبارک (یک نوبت آنهم بمدت نیم ساعت) با حداقل نفرات و در فضای باز با رعایت حداکثر فاصله و ماسک و جانماز و سجاده اختصاصی در کلیه شهرها اجازه داده شود.

در مورد شب های پرفیض قدر نیز مراسم احیاء می تواند همچون سال گذشته با رعایت فاصله و تعداد محدود در فضای مناسب و باز در کلیه شهرها حداکثر به مدت ۲ ساعت اجرا شود.

لوازم کاملاً شخصی و ورودی و خروجی ها متعدد و بدون تماس باشد.

تجربه و مدیریت سال گذشته عزیزان یقیناً در بهتر برگزار شدن مراسم امسال موثر خواهد بود.

باتوجه به شیوع ویروس سرکش جهش یافته و قدرت سرایت و بیماری زایی بالا، اطلاع رسانی عمومی و ترغیب مردم عزیز به برگزاری مراسم محدودتر و با اولویت منازل و استفاده از ظرفیت ارزشمند صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و فضای مجازی همچون سال گذشته نباید مغفول بماند.

هرگونه مماشات با جریانات قانون گریز و شکننده پروتکل ها باتوجه به شرایط بسیار خطیر کنونی ابعاد گسترده زیان آوری دارد که می تواند مدیریت بیماری را غیرممکن سازد.

توجه دست اندرکاران محترم مدیریت مراسم مذهبی از تفاوت شرایط با سال گذشته بدلیل تحولات ویروس بیماری زا و تهیه بروشور و جزوه های آموزشی برای روزه داران عزیزی که متمایل به شرکت در این مراسم می باشند بسیار موثر خواهد بود.

برگزاری مراسم عید فطر در بعضی از مناطق کشور در سال گذشته موجب شکل گیری موجی جدید در آن استان ها شد لذا پرداختن به امور پیشگیرانه قبل از فرارسیدن عید در استانها و نقاطی که ممکن است آسیب پذیر باشد بسیار ضروری‌ست.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار