مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان خبر داد:

رهاسازی بیش از یک میلیارد مترمکعب آب سد سفیدرود

محمدرضا شوقی
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 21 جولای 2020 | 08:16 ق.ظ
رهاسازی بیش از یک میلیارد مترمکعب آب سد سفیدرود یک میلیارد و 763 میلیون مترمکعب آب از سد سفیدرود در کانال های کشاورزی گیلان رها شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  درفک خبر؛ مدیر عامل شرکت آب منطقه ای  گفت: این مقدار آب برای آبیاری 172 هزار هکتار از شالیزارها رها شد. وحید خرمی با بیان اینکه در زمان کنونی ذخیره آب سد مخزنی سفیدرود 451 […]

یک میلیارد و 763 میلیون مترمکعب آب از سد سفیدرود در کانال های کشاورزی گیلان رها شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  درفک خبر؛ مدیر عامل شرکت آب منطقه ای  گفت: این مقدار آب برای آبیاری 172 هزار هکتار از شالیزارها رها شد.

وحید خرمی با بیان اینکه در زمان کنونی ذخیره آب سد مخزنی سفیدرود 451 میلیون متر مکعب است افزود : دبی ورودی آب 23 مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن 163 مترمکعب بر ثانیه است.

وی تصریح کرد : نوبت بندی آب بر اساس تصمیم کمیته منابع و مصارف آب استان و پایش شرایط جوی انجام می‌ شود و تا زمانی که سازمان جهاد کشاورزی درخواست رها  کردن آب سد سفید رود  برای زمین های تحت شبکه را داشته باشد این کارادامه خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان به وضعیت  ذخیره سد سد شهر بیجار نیز اشاره کرد و گفت : این سد آب آشامیدنی و آب کشاورزی 150 هکتار از زمین های منطقه را تامین می کند.

وحید خرمی با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره سد بیجار یا آیت الله بهجت 72 میلیون متر مکعب است ، افزود :  دبی ورودی آب این سد نیم متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن ۵ متر مکعب بر ثانیه است.

وی گفت  : سد شهر بیجار آب آشامیدنی ۷۰ درصد جمعیت شهری گیلان را تأمین می ‌کند.

علی درجانی رئیس سازمان کشاورزی گیلان هم گفت : 85 درصد شالیزارهای گیلان به مرحله خوشه زنی رسیده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار