معاون ورزش و جوانان گیلان خبر داد؛

یازده رئیس هیات گیلان بازنشسته اند // از روسای بازنشسته می خواهیم تا خود پیش قدم شوند و جای خود را به جوانان بدهند! // اکثر هیات های ورزشی از داشتن سالن اختصاصی محروم هستند

مجیدرضایی ماشمیانی
تاریخ انتشار: شنبه 24 نوامبر 2018 | 07:59 ق.ظ
یازده رئیس هیات گیلان بازنشسته اند // از روسای بازنشسته می خواهیم تا خود پیش قدم شوند و جای خود را به جوانان بدهند! // اکثر هیات های ورزشی از داشتن سالن اختصاصی محروم هستند معاون ورزش و جوانان گیلان با اعلام اینکه یازده رئیس هیات گیلان مشمول قانون بازنشستگی هستند،از جوانگرایی در سطح هیات های ورزشی گیلان خبر داد. به گزارش درفک خبر ، معاون ورزش و جوانان گیلان با اعلام اینکه یازده رئیس هیات گیلان مشمول قانون بازنشستگی هستند،از جوانگرایی در سطح هیات های ورزشی گیلان خبر داد. ابالفضل صادقی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان گیلان در خصوص اجرای قانون […]

به گزارش درفک خبر ، معاون ورزش و جوانان گیلان با اعلام اینکه یازده رئیس هیات گیلان مشمول قانون بازنشستگی هستند،از جوانگرایی در سطح هیات های ورزشی گیلان خبر داد.

ابالفضل صادقی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان گیلان در خصوص اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در استان گفت: نامه ای از وزارت ورزش پیرامون این موضوع  ابلاغ شده و از سوی ما به هیات های ورزشی ارجاع داده شده است.

وی افزود: برخی از روسای هیات های ورزشی مدعی هستند چون بازخرید کرده اند شامل قانون بازنشستگی نمی‌شوند که ما این موضوع  را  با وزارت ورزش و جوانان مکاتبه کرده ایم و تا هفته آینده بخشنامه ای به عنوان وحدت رویه در این خصوص به ما ابلاغ خواهد شد که به محض دریافت سریعا به روسای هیات های ورزشی ابلاغ خواهیم کرد و آنها باید در اسرع وقت با ریاست هیات ورزشی استان خداحافظی کنند.

وی افزود: یازده رئیس هیات شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شوند که از هیات های مهم و شاخص استان هستند و باتوجه به عمر مفید مدیریتی، از روسای بازنشسته می خواهیم تا خود پیش قدم شوند و جای خود را به جوانان بدهند.

سرانه ورزشی گیلان کم است / اکثر هیات های ورزشی از داشتن سالن اختصاصی محروم هستند

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: سرانه ورزشی این استان کم است.

ابوالفضل صادقی اظهار داشت: سرانه ورزشی این استان کم است و در تلاش هستیم زیرساخت های ورزش گیلان را اصلاح کنیم.

وی افزود: هم اینک سرانه فضای ورزشی در استان گیلان برای هر فرد حدود ۶۸ سانتی متر مربع است در حالی که این رقم در کشور حدود ۱۲۰ سانتی متر مربع برای هر فرد می باشد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در دهه های گذشته برای کمبود سرانه ورزشی گیلان اقدمات تاثیرگذاری انجام نشد اما هم اینک مترصد هستیم تا این اقدامات انجام و بتوانیم سرانه ورزشی گیلان را در حد استاندارد برسانیم.

وی ادامه داد: همچنین برای پیشرفت و کسب سکوهای قهرمانی باید بخش خصوصی بیشتر در ورزش ورود کند چون با تیمداری هیات های ورزشی می توانند بازدهی بیشتری داشته و همچنین استعدادیابی بهتر انجام می شود.

وی به موفقیت های تیم های بسکتبال گیلان نیز در مسابقات کشوری اشاره و بیان کرد: خوشبختانه مسئولان این هیات عملکرد موفقی داشته و با کمترین امکانات بیشترین بهره را برده و امیدواریم که روند رو به رشد بسکتبال در گیلان ادامه یابد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد: البته کمبودها وجود دارد و اکثر هیات های ورزشی از داشتن سالن اختصاصی محروم هستند و گرچه رشته بسکتبال دارای سالن اختصاصی است اما سالن شش هزار نفره شهدای رشت با مشکل تاسیساتی مواجه است که این مشکلات تا پایان سال جاری برطرف خواهد شد.

وی به سابقه ورزش بسکتبال در گیلان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بسکتبال یک رشته دانشگاهی و فرهنگی است و با توجه به غنای فرهنگ بالا در گیلان، این رشته از دیرباز مورد توجه مردم این خطه قرار داشت و هم اینک نیز ظرفیت های بسیار خوبی در این رشته در گیلان وجود دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار