رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار خبر داد؛

بزرگترین گوشتخوار ایران به زیستگاهش در ییلاقات لاکه برگشت+ فیلم

مجیدرضائی
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 15 سپتامبر 2022 | 21:46 ب.ظ
بزرگترین گوشتخوار ایران به زیستگاهش در ییلاقات لاکه برگشت+ فیلم رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار از نجات و رهاسازی موفق یک قلاده خرس قهوه ای گرفتار در فنس باغات کشاورزی محدوده لاکه رودبار خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ علی فرهی تکرمی گفت : به دنبال دریافت گزارشی از گرفتار شدن یک قلاده خرس قهوه ای در فنس باغات کشاورزی […]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار از نجات و رهاسازی موفق یک قلاده خرس قهوه ای گرفتار در فنس باغات کشاورزی محدوده لاکه رودبار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ علی فرهی تکرمی گفت : به دنبال دریافت گزارشی از گرفتار شدن یک قلاده خرس قهوه ای در فنس باغات کشاورزی روستای ییلاقی لاکه رودبار ،اکیپ کاملی از یگان حفاظت و کارشناسان محیط زیست روبار سریعا در محل حاضر شدند که پس از بررسی اوضاع ، با رویت خرس گرفتار شده در تله گراز که با جدا کردن تله به سمت باغات حرکت کرده و در فنس باغ گرفتار شده، نسبت به هماهنگی جهت اعزام تیمی متشکل از مهندس علی نژاد ، رئیس اداره نظارت برحیات وحش و دکتر محمدی دامپزشک اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان از رشت به محل واقعه که خارج از مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست بود اقدام شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار اظهار داشت: به دلیل استرس وارده به حیوان امکان مقیدسازی با ادوات زنده‌گیری و بیهوشی ابتداً مقدور نشد و در نهایت با همکاری اهالی روستای لاکه و مدیریت صحنه استرس حیوان کاهش یافت و با استفاده از دارت و سلاح بیهوشی, ، خرس قهوه ای بیهوش شد. دامپزشک محیط زیست گیلان نیز ضمن معاینه فیزیکی و اقدامات درمانی لازم و چک کردن علائم حیاتی و پس از تأیید اینکه زخم حیوان جدی نیست و قابلیت رهاسازی را دارد، خرس را به زیستگاه مناسب و خارج از باغات منتقل و پس از به دست آوردن هوشیاری کامل رهاسازی کردند.

 

فرهی از همکاری خوب مردم لاکه برای حفظ تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست که با اطلاع رسانی به موقع و تلاش کافی و تمکین از راهکارهای کارشناسان از تلف شدن حیوان جلوگیری نمودند تشکر ویژه نمود.

خرس قهوه ای بزرگترین گوشتخوار ایران است که ممکن است تا ۳۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار