شورای نگهبان هشدار داد:

نمایندگان مجلس در عزل و نصب های دولت دخالت نکنند

M.R.M
تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 فوریه 2022 | 12:40 ب.ظ
نمایندگان مجلس در عزل و نصب های دولت دخالت نکنند مدیرکل انتخابات شورای نگهبان، گفت: اگر نماینده‌ای در بحث عزل و نصب‌ها دخالت کند این‌کار خروج از صلاحیت‌های نمایندگی است و مغایر با توصیه‌های صریح مقام معظم رهبری خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، مدیرکل انتخابات شورای نگهبان گفت: نمایندگان حق نظارت دارند، اما باید از دخالت در انتصابات و عزل و […]

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان، گفت: اگر نماینده‌ای در بحث عزل و نصب‌ها دخالت کند این‌کار خروج از صلاحیت‌های نمایندگی است و مغایر با توصیه‌های صریح مقام معظم رهبری خواهد بود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، مدیرکل انتخابات شورای نگهبان گفت: نمایندگان حق نظارت دارند، اما باید از دخالت در انتصابات و عزل و نصب‌ها خودداری کنند.

امین‌الله زمانی در همایش اعضای شبکه نظارت شورای نگهبان که در کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی نظام، موضوع قانون مداری است اظهار داشت: همه مسئولان باید امانت‌دار باشند و مطابق ماهیت مسئولیت و جایگاه خود خدمتگزاری کنند.

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان با اشاره به اینکه نباید از مسئولیت سوء‌استفاده شود، زیرا سوء‌استفاده از جایگاه و منصب فساد ایجاد می‌کند گفت: نمایندگان حق نظارت دارند، اما باید از دخالت در انتصابات و عزل و نصب‌ها خودداری کنند.

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان افزود: اگر نماینده‌ای در بحث عزل و نصب‌ها دخالت کند این‌کار خروج از صلاحیت‌های نمایندگی است و مغایر با توصیه‌های صریح مقام معظم رهبری خواهد بود.

زمانی بیان کرد: با توجه به سوگند نمایندگان برای صیانت و حفاظت از قانون اساسی اگر نماینده‌ای بخواهد سهم‌خواهی کند و در عزل و نصب‌ها دخالت کند خلاف استقلال قوا و موضوع اصل ۵۷ قانون اساسی بوده و حتی التزام عملی او به قانون اساسی نیز مورد سوال است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
بازرگانی آهن آلات خانی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار