زارع، استاندار گیلان:

عملکرد ضعیف مدیران به وزاری کشور گزارش می شود

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مارس 2021 | 09:26 ق.ظ
عملکرد ضعیف مدیران به وزاری کشور گزارش می شود استاندار گیلان با تصریح اینکه عملکرد ضعیف مدیران به مسئولان ملی و وزرای مربوطه انعکاس داده می‌شود، گفت: باید نظم، سرلوحه فعالیت همه باشد و بدانیم به مردم بزرگ و با فرهنگ غنی گیلان خدمت می‌کنیم و قدر این فرصت، به شایستگی دانسته شود از این رو تأکید دارم پیگیری پرونده‌های مرتبط با پرداخت تسهیلات […]

استاندار گیلان با تصریح اینکه عملکرد ضعیف مدیران به مسئولان ملی و وزرای مربوطه انعکاس داده می‌شود، گفت: باید نظم، سرلوحه فعالیت همه باشد و بدانیم به مردم بزرگ و با فرهنگ غنی گیلان خدمت می‌کنیم و قدر این فرصت، به شایستگی دانسته شود از این رو تأکید دارم پیگیری پرونده‌های مرتبط با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، تا آخرین روز سال ادامه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: نسبت به عملکرد برخی بانک‌ها، انتقاد دارم و لازم است دقت کافی برای آنکه بدانیم به چه مردم بزرگی خدمت می‌کنیم، صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بر مبنای تأکیدات رهبر معظم انقلاب، راه ایستادگی و مقاومت در مقابل همه دشمنی‌ها و فشارهای دولت‌های استکباری، اتکاء به تولید داخل و استفاده از ظرفیت‌های داخلی حول محور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، افزود: با نامگذاری سال جاری تحت عنوان شعار جهش تولید، برای جذب فراتر از سهمیه‌های ابلاغی دستگاه‌های اجرایی و منابع تسهیلاتی کارگروه‌های مختلف هم عهد شدیم و موضوعات تولید، اشتغال و اقتصاد محور برنامه‌ها قرار گرفت.

استاندار گیلان با تأکید براینکه باید پشتکار و پیگیری‌ها تا آخرین روز سال برای دستیابی به اهداف تعیین شده و نتایج مطلوب استمرار داشته باشد، گفت: پرداخت تسهیلات جهش و رونق تولید، نهادهای حمایتی، منابع روستایی و عشایری و کرونا باید با قوت و جدیت همچنان در دستور کار باشد چراکه مدت زمان باقیمانده تا پایان سال، برای حفظ رتبه‌های برتر گیلان موثر است.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان اعتبار ابلاغی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد را ۲۳۰ میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: با جذب منابع بیشتر در این بخش تا زمان حاضر نسبت تسهیلات پرداختی ۱۲۲ درصد به مبلغ ۲۸۱ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه ۷۵ طرح اقتصادی دیگر از محل تبصره ۱۸ به مبلغ ۸۸۹ میلیارد ریال در حال بررسی است، تأکید کرد که در روند پرداخت تسهیلات شتاب صورت گیرد.

زارع به گزارش ارائه شده درخصوص سیاست‌های فعال بازار کار و نیز جایگاه دوم گیلان در اجرای طرح کارورزی از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره و خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ۹۶۴ فارغ التحصیل در بنگاه‌های اقتصادی استان جذب شدند و ۲۰۰ نفر دیگر در شرف شروع به کار هستند که باید تا پایان سال محقق شود.

وی همچنین به جذب ۶۲ درصدی منابع تسهیلات مشاغل خانگی و ضرورت اهتمام دستگاه‌های اجرایی برای پرداخت تسهیلات نهادهای حمایتی اشاره کرد و گفت: باتوجه به فراهم بودن بستر پرداخت تسهیلات از این محل، انتظار می‌رود تا پایان سال جاری شاهد تحقق پرداخت ۱۰۰ درصدی منابع تسهیلات مشاغل خانگی باشیم.

وی جایگاه گیلان در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری را رتبه پنجم کشوری عنوان کرد و گفت: از منابع این بخش ۳۹۱ میلیارد تومان معادل ۹۸ درصد اعتبارات جذب و پرداخت شده و در روزهای باقیمانده تا پایان سال امکان تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های پیش بینی شده این حوزه نیز دست یافتنی است.

استاندار گیلان ایجاد اشتغال، توسعه، ارتقاء سطح معیشت و درآمد خانوارها را از اهداف پرداخت تسهیلات از منابع مختلف دانست و افزود: اگرچه بررسی تعداد بیمه شدگان تأمین اجتماعی شاخص خوبی برای راستی آزمایی تحقق اشتغال است، اما پرداخت حقوق و میزان دریافتی‌ها بسیار مهم بوده و براین مبنا باید فرآیند نظارت، پایش و رصد با دقت انجام گیرد تا شغل واقعی ایجاد شده باشد.

وی استفاده روستاییان از حمایت‌های صورت گرفته دولت در خصوص بیمه روستایی و عشایری با پرداخت یارانه را مورد تأکید قرار داد و گفت: از ظرفیت اطلاع‌رسانی صدا و سیما و نیز شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران برای ترغیب روستاییان بهره گیری شود.

وی با ابراز خرسندی از تحقق هدفگذاری کارگروه اشتغال، ایجاد شغل برای جوانان تحصیلکرده استان و اثرگذاری در توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی گیلان، از تلاش‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان دبیرخانه، معاونت اقتصادی استانداری، دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران قدردانی و ابراز امیدواری کرد که در ایام پیش رو شاهد افزایش میزان اشتغال در استان باشیم.

در این جلسه گزارش آخرین وضعیت جذب تسهیلات تبصره ۱۸، میزان اجرای سیاست‌های فعال بازار کار در استان، وضعیت جذب تسهیلات مشاغل خانگی، تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری و تسهیلات بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا ارائه شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
پست بانک رضایی
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
کانال درفک خبر
محل كد آمار