استاندار گیلان در نشستی با اصحاب رسانه استان مطرح کرد:

رسانه‌ها در تقویت شور انتخاباتی بیش از پیش نقش آفرینی کنند

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 فوریه 2020 | 12:19 ب.ظ
رسانه‌ها در تقویت شور انتخاباتی بیش از پیش نقش آفرینی کنند به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز در نشستی با اصحاب رسانه استان با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز بزرگداشت مقام مادر و زن افزود: تنویر افکار عمومی به عنوان مهمترین وظبفه ذاتی رسانه‌ها محسوب می‌شود که براین اساس در رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی جامعه می توانند […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز در نشستی با اصحاب رسانه استان با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز بزرگداشت مقام مادر و زن افزود: تنویر افکار عمومی به عنوان مهمترین وظبفه ذاتی رسانه‌ها محسوب می‌شود که براین اساس در رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی جامعه می توانند بیشتر نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از مشروطه و به ویژه پس از انقلاب اسلامی رسانه‌ها نقش بسزایی در مناسبات اجتماعی ایفا کردند، اظهار کرد: انتخابات مهمترین فرآیند و رکن توسعه سیاسی و عامل استقرار و استمرار همه نظام های مردم سالار است.

نماینده عالی دولت در گیلان، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بزرگترین رویداد سیاسی و اجتماعی ملی پیش رو عنوان کرد و گفت: برگزاری انتخاباتی قانونمند، باشکوه، سالم، امن و با حضور حداکثری ملت شریف و آگاه ایران اسلامی، اولویت همه ارکان نظام، رهبر معظم انقلاب، رییس‌جمهوری و خدمتگزاران به مردم است.

وی با اشاره به اینکه مردم باتوجه به آگاهی های بالا و شعور سیاسی، شرایط زمانی را به خوبی درک می کنند، گفت: آماده سازی افکار عمومی موضوع مهمی است که به اصحاب رسانه مرتبط می‌شود.

استاندار گیلان با قدردانی از انعکاس مطلوب اخبار مرتبط با انتخابات به جامعه توسط اصحاب رسانه، خانه مطبوعات، مدیران مسئول مطبوعات و پایگاه های خبری، خبرنگاران و عکاسان افزود: اوج فعالیت اصحاب رسانه برای انعکاس دستاوردهای نظام و دولت و تسهیل بیشتر خدمت به مردم توسط خدمتگزاران که امیدافزایی را به دنبال دارد، در ایام الله دهه مبارک فجر به وضوح مشاهده شد.

وی به تاکید مکرر خود در جلسه های مختلف با فرمانداران، بخشداران، رئیسان هیات های اجرایی و نظارت مبنی بر اینکه برگزاری انتخابات در امنیت و سلامت کامل بسیار مهم است، اشاره و خاطرنشان کرد: امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت، از ارکان مهم مورد توجه در انتخابات است که رسانه ها در این خصوص به ویژه در مشارکت و رقابت سیاسی می توانند اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

دکتر زارع با اشاره به اینکه در مکاتب و اندیشه‌های سیاسی، رسانه‌ها و مطبوعات رکن چهارم دموکراسی و اثرگذار محسوب می‌شوند، گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای شکل گیری، توجه خاصی به اصحاب رسانه، انعکاس آزاد اطلاعات، شفافیت و لزوم فعالیت گسترده مطبوعات و رسانه‌ها در بخش‌های مختلف جامعه داشته و تلاش کرده تا نگاه امنیتی را از آنان دور کند و این نگاه در راس برنامه‌های دولتمردان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: باور قلبی من این است که در استان گیلان هرچه بیشتر بتوانیم زمینه فعالیت رسانه‌ها را فراهم کنیم چراکه به یقین بستر عوامل موثر در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی توسعه استان را فراهم کرده ایم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید نشانه‌های حضور حداکثری مردم در فعالیت‌های انتخاباتی همچون میتینگ ها، نشست ها، روزنامه ها و فضای مجازی را در روزهای منتهی به انتخابات بیشتر شاهد باشیم، اظهار کرد: رسانه‌ها در تقویت شور انتخاباتی بیش از پیش نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم گیلان در انتخابات های گذشته از میانگین کشوری کمتر نبوده، گفت: امیدوارم در این انتخابات نیز با همکاری و مشارکت فعالانه مردم نجیب، شریف و آگاه گیلان که به لحاظ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی براساس شاخص‌ها پیشرو هستند؛ شاهد مشارکت بیشتر از میانگین کشوری باشیم.

دکتر زارع از اصحاب رسانه خواست تا از نخستین دقایق شروع فرآیند انتخابات، با حضور در شعب اخذ رای، اخبار و حضور مردم را منعکس کنند چراکه هرچه حضور اصحاب رسانه در شعب اخذ رای بیشتر باشد، زمینه ترغیب فزون تر مردم برای آمدن به پای صندوق های رای به ویژه رای اولی ها بیشتر می شود.

 1. نا شناس از شهر رودبار   فوریه 17, 2020  

  با سلام
  پیش بینی انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار:
  1 – مهرداد گودرزوند چگینی: حدود 15000 رای
  2 – منوچهر جمالی سوسفی: حدود 6000 رای
  3 – کاظم ارجمندی: حدود 5000 رای
  4 – علی رضا کربلایی حسینی: حدود 4000 رای
  5 – امین بابایی: حدود 3000 رای
  سایر کاندیداها: هر کدام زیر 3000 رای

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
عکاس و خبرنگار افتخاری ما باشید
محل كد آمار