مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان خبر داد:

3 هزار متر مربع از جنگل‌های رودبار دچار آتش سوزی شده است

فرزانه احمدی
تاریخ انتشار: جمعه 7 فوریه 2020 | 16:00 ب.ظ
3 هزار متر مربع از جنگل‌های رودبار دچار آتش سوزی شده است به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی وزش باد گرم شدید و در برخی اوقات خیلی شدید پدیده جوی غالب استان گیلان در چند روز اخیر بوده که همچنان نیز ادامه دارد از سوی دیگر به علت همین شرایط ۴۱ هکتار از جنگل‌های استان در شهرستان‌های مختلف دچار حریق شده است. […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی وزش باد گرم شدید و در برخی اوقات خیلی شدید پدیده جوی غالب استان گیلان در چند روز اخیر بوده که همچنان نیز ادامه دارد از سوی دیگر به علت همین شرایط ۴۱ هکتار از جنگل‌های استان در شهرستان‌های مختلف دچار حریق شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه ۴۱ هکتار جنگل در ۸ شهرستان استان دچار حریق شده است، اظهار داشت: تالش، سیاهکل، رضوانشهر، ماسال، آستارا، رودبار، فومن و رشت از جمله شهرستان‌هایی در استان گیلان هستند که با آتش‌سوزی جنگل مواجه شدند.

محسن‌ یوسف‌پور با بیان اینکه بر اثر وزش بادگرم که از چند روز پیش در گیلان آغاز شده ۱۶ و نیم هکتار از جنگل‌های شهرستان تالش و بیش از ۶ هکتار از جنگل‌های سیاهکل دچار حریق شد، عنوان کرد: علاوه بر این‌ها ۴ هکتار از جنگل‌های رضوانشهر و ۶ هزار متر مربع از جنگل‌های آستارا نیز دچار آتش‌سوزی شده است.

وی آتش‌سوزی در ۳ هزار متر مربع از جنگل‌های رودبار، یک و نیم هکتار از جنگل‌های فومن، هزار متر مربع از جنگل‌های ماسال و ۵ هزار متر مربع از جنگل‌های شهرستان رشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: آتش‌سوزی‌های ایجاد شده در جنگل‌ها با اقدامات سریع منابع طبیعی، اهالی منطقه و نیروهای امدادی اطفاء شد.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری گیلان با تأکید بر اینکه گردشگران، دامداران و حاشیه‌نشینان جنگل‌ها باید از روشن کردن آتش و یا رها کردن آتش افروخته در عرصه‌های طبیعی استان خودداری کنند، افزود: کاهش رطوبت، افزایش دما و وزش باد گرم زمینه وقوع آتش سوزی‌های احتمالی را در جنگل‌های استان گیلان فراهم می‌کند.

یوسف‌پور از اتخاذ تمهیدات لازم توسط ادارات منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های مختلف استان گیلان با هدف مقابله با حوادث احتمالی سخن گفت و خاطرنشان کرد: در همین راستا سامانه ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان گیلان همواره آماده پاسخگویی و دریافت گزارشات مردمی است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
عکاس و خبرنگار افتخاری ما باشید
محل كد آمار