در بازدید معاون اقتصادی وزیر کشور و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از شرکت ام دی اف شهرک صنعتی لوشان عنوان شد:

از ۵۹۰ بنگاه تولیدی شهرستان رودبار، ۵۰ واحد راکد و تعطیل است

F.ah.kh
تاریخ انتشار: دوشنبه 13 ژانویه 2020 | 08:42 ق.ظ
از ۵۹۰ بنگاه تولیدی شهرستان رودبار، ۵۰ واحد راکد و تعطیل است به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ صبح امروز بازدید از شرکت ام دی اف شهرک صنعتی لوشان با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور همراه با معاون استاندار گیلان، مدیر شهرک صنعتی گیلان و ریاست صنعت معدن استان گیلان معاونین فرماندار، امام جمعه لوشان و سایر مسئولین شهرستان انجام شد. معاون اقتصادی وزیر کشور درحاشیه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ صبح امروز بازدید از شرکت ام دی اف شهرک صنعتی لوشان با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور همراه با معاون استاندار گیلان، مدیر شهرک صنعتی گیلان و ریاست صنعت معدن استان گیلان معاونین فرماندار، امام جمعه لوشان و سایر مسئولین شهرستان انجام شد.

معاون اقتصادی وزیر کشور درحاشیه این بازدید از برنامه های سفر خود در استان گیلان گفت: از چند واحد منتخبی که استانداری تایید کرده بازدید به عمل خواهیم آورد. چند موضوع خیلی مهم نیز در دستور کار ما است از جمله بررسی آخرین وضعیت آزادسازی حریم ساحلی دریای خزر در استان گیلان، بحث احیای و نجات تالاب انزلی ، چند طرح آبزی پروری و از مشکلات مربوط به زباله های استان را بازدید خواهیم کرد.روز چهارشنبه جلساتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و نیز جلسه ویژه با اعضای اتاق بازرگانی خواهیم داشت تا مشکلات واحد های تولیدی و واحدهای راکد و نیمه فعال استان را مورد بررسی قرار دهیم.

دین پرست خاطرنشان کرد:

براساس آمارهای ارائه شده از استانداری، مجموعا در استان گیلان ۱۵ هزار و ۳۰۰ بنگاه اقتصادی وجود دارد که از این تعداد حدودا ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد آن فعال است یعنی حدود ۸۷% از بنگاه های اقتصادی در گیلان فعال میباشند. و از این تعداد ۲ هزار واحد نیز تعطیل یا نیمه فعال هستند. که در جلسات استانی که خواهیم داشت مشکلات این واحد ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت

وی افزود:

طبق آمار؛ شهرستان رودبار، ۵۹۰ بنگاه تولیدی دارد که از این تعداد حدود ۹۰ واحد آن کمتر از ظرفیت فعالیت دارند و۵۰ واحد راکد و غیرفعال وجود دارد که به بررسی آنان میپردازیم.

معاون اقتصادی وزیرکشور در خصوص بازدید از شرکت ام دی اف شهرصنعتی لوشان گفت:

شرکت ام دی اف شهرصنعتی لوشان که امروز مورد بازدید قرار گرفت؛ ظرفیت به کار گیری حداقل ۱۰۰ نفر برای اشتغال را دارد اما به علت مشکلاتی که برای تامین سرمایه وجود دارد با ۳۰ نفر فعالیت دارد.

دین پرست درخصوص احیای این شرکت اظهار کرد:

با مسئولین بانک ملی که مسئولیت مدیریت این پروژ را برعهد دارند رایزنی هایی صورت خواهد گرفت تا بتوانیم این واحد را واگذار کنیم به تولیدکننده یا سرمایه گذار دارای صلاحیت که بتواند از همه ظرفیت این واحد تولیدی استفاده کند.مسئولین مدیریت این واحد اعلام کرده بودند که تمایلی برای بنگاه داری ندارد.

وی به مسئولیت فرمانداران اشاره کرد و افزود:

رحمانی فضلی، وزیر کشور از خرداد ماه ۹۸ هفت مسئولیت مهم را برای فرمانداران تعیین کرده اند که آمار فعالیت ها در ۱۶ شهرستان استان گیلان، واحد های فعال، نیمه فعال و آنهایی که با ظرفیت کمتری مشغول به کار اند و یا واحد هایی که توسط شبکه بانکی تملک شده اند؛ در اختیار ما قرار دارند.

معاون اقتصادی وزیر کشور در پایان گفت:

تمامی ۴۳۱ فرماندار کشور وظیفه دارند که از تولید و فعالیت واحدهای تولیدی سیانت کنند و از تعطیلی بنگاه های تولیدی جلوگیری کنند.در این سفر آمارها و فعالیت فرمانداران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار