مدیر جهاد کشاورزی رودبار خبر داد:

کشت کلزا در شهرستان رودبار نسبت به سال گذشته چند برابر شده است

F.ah.kh
تاریخ انتشار: دوشنبه 2 دسامبر 2019 | 07:46 ق.ظ
کشت کلزا در شهرستان رودبار نسبت به سال گذشته چند برابر شده است به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛رضا پورخانعلی گفت : رودبار شهرستان اول کشت کلزا در گیلان است و این شهرستان آب و هوا و خاک مطلوبی برای تولید این محصول دارد.کشت کلزا در این شهرستان نسبت به سال گذشته چند برابر شده است وی افزود: سال گذشته در ۸۰۰هکتار از شالیزارهای گیلان کلزا کشت شد […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛رضا پورخانعلی گفت : رودبار شهرستان اول کشت کلزا در گیلان است و این شهرستان آب و هوا و خاک مطلوبی برای تولید این محصول دارد.کشت کلزا در این شهرستان نسبت به سال گذشته چند برابر شده است

وی افزود: سال گذشته در ۸۰۰هکتار از شالیزارهای گیلان کلزا کشت شد این درحالیست که کشت این محصول در رودبار امسال چند برابر شده است.

مدیر جهاد کشاورزی رودبار با بیان اینکه بیشترین کشت کلزای رودبار در بخش رحمت آباد این شهرستان کشت شده است، خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر ۱۲۰نفر در رودبار به کشت این محصول مشغول هستند.

وی تصریح کرد: افزایش کشت کلزا در رودبار در راستای تحقق سیاست های وزارت کشاورزی به منظور کاهش واردات روغن خوراکی کشور انجام می شود.

پورخانعلی با بیان اینکه کشت کلزا علاه بر افزایش تولید این محصول در کشور به رفاه اقتصادی خانوارهای نیز کمک می کند، گفت: افرادی که ماشین آلات کشاورزی دارند رغبت بیشتری برای تولید این محصول از خود نشان می دهند.

وی اظهار کرد: کلزا از دانه روغنی بسیار خوبی برخوردار است و ۴۵درصد حجم این دانه به روغن تبدیل می شود و مابقی نیز به صورت کنستانتره برای غذای دام مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل کشت این محصول گامی برد- برد برای کشاورزان است.

مدیر جهاد کشاورزی رودبار با اشاره به اینکه زنان رودباری در تولید محصولات کشاورزی نقش موثری دارند، گفت: امسال زنان کشاورز این شهرستان در تولید کلزای رودبار نیز نقش پررنگی دارند.

وی اضافه کرد: علاوه بر زنان جوانان و روستایی زادگان این شهرستان نیز برای افزایش کشت کلزا در رودبار اعلام آمادگی کرده اند و برنامه داریم در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوای مناسب سال آینده تولید کلزا را در این شهرستان افزایش دهیم.

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
دکتر لیلا پور نظری
محل كد آمار