توضیحات کمیته امداد گیلان در خصوص انتشار خبر سوء تغذیه کودکان گیلانی

تمامی 1900 کودک دچاره سوء تغذیه هر ماهه سبد حمایتی دریافت میکنند.

F.ah.kh
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 22 آگوست 2019 | 08:27 ق.ظ
تمامی 1900 کودک دچاره سوء تغذیه هر ماهه سبد حمایتی دریافت میکنند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ در پی انتشار خبر حوزه حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، متاسفانه تعدادی از رسانه ها با تقطیع صرفاً بخشی از مصاحبه مذکور اقدام به انتشار خبر سوء تغذیه کودکان عزیز این استان را داشتند، همین امر سبب شد ابهاماتی در اذهان هم استانی های […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛ در پی انتشار خبر حوزه حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، متاسفانه تعدادی از رسانه ها با تقطیع صرفاً بخشی از مصاحبه مذکور اقدام به انتشار خبر سوء تغذیه کودکان عزیز این استان را داشتند، همین امر سبب شد ابهاماتی در اذهان هم استانی های عزیز شکل بگیرد، بر این اساس به صورت اجمال توضیحاتی از سوی اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد گیلان جهت تنویر افکار عمومی انتشار می یابد.

۱. بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان و همچنین غربالگری آن وزارتخانه ۱۹۰۰ نفر از کودکان زیر ۶ سال استان گیلان بنا به دلایل متعدد دچار سوء تغذیه بوده و به کمیته امداد استان معرفی شده اند، لازم به توضیح است “کارشناسان بر این باورند حداقل نیاز غذایی یک کودک زیر شش سال روزانه ۲۰۰ کالری است که با توجه به اقلیم و شرایط جغرافیایی هر منطقه نوع مواد غذایی مورد نیاز متفاوت خواهد بود.”

۲. از بین ۱۹۰۰ کودک دچار سوء تغذیه تعداد ۲۹۶ نفر کودکانی هستند که والدین آنها تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان بوده و سرپرست ما بقی کودکان بنا به دلایل مختلف شرایط لازم برای تحت حمایت قرار گرفتن این نهاد را ندارند و تعدادی از آن ها هم ازسوی دیگر سازمان های حمایتی و خیریه ها حمایت می شوند.

۳. از عوامل موثر در سوء تغذیه کودکان، فقر مالی، فرهنگی و آموزشی والدین – نبوده مواد غذایی مناسب کودکان -ناآگاهی تغذیه ای والدین- ابتلاء به بیماریها، پرخوری ،بدخوری و کم غذا خوردن کودک و مادر… را می توان نام برد.

۴. تمامی ۱۹۰۰ کودک هر ماهه از سبد قضایی به مبلغ یکصد هزار تومان که از سوی دولت محترم تخصیص داده شده‌است برخوردار هستند که این مبلغ کفاف لازم برای تهیه سبد غذایی مناسب را نمی دهد بنابراین نیاز به مشارکت مردم  نیکوکار است.

۵. طرح همسفره که با مشارکت کمیته امداد، هنرمندان و ورزشکاران شکل گرفته در جهت تامین نیاز غذایی این کودکان اجرا می شود.

مردم نوع دوست گیلان می‌توانند از طریق سایت www.hamsofreh.ir. و یا با شماره گیری کد دستوری #۱*۵*۸۸۷۷* و همچنین حضور در دفاتر کمیته امداد در سراسر استان در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
عکاس و خبرنگار افتخاری ما باشید
محل كد آمار