سومین سفر رئیس جمهور روحانی به گیلان؛

برنامه کامل هیات وزیران در سفر به استان گیلان مشخص شد

M.R.M
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 5 مارس 2019 | 20:00 ب.ظ
برنامه کامل هیات وزیران در سفر به استان گیلان مشخص شد سومین سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری به گیلان، زمینه‌ساز پیگیری دغدغه‌ها و رفع تنگناهای استان از سوی مسئولان است و به‌طور قطع؛ ارمغان این سفر، بارقه های امید برای آبادانی گیلان سرسبز خواهد بود. به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، رئیس جمهوری، جمعی از وزرا و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه […]

سومین سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری به گیلان، زمینه‌ساز پیگیری دغدغه‌ها و رفع تنگناهای استان از سوی مسئولان است و به‌طور قطع؛ ارمغان این سفر، بارقه های امید برای آبادانی گیلان سرسبز خواهد بود.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر، رئیس جمهوری، جمعی از وزرا و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میهمان گیلانی ها هستند و نخستین برنامه روحانی، حضور در جمع مردم استان و سخنرانی در ورزشگاه شهرستان لاهیجان است. راه آهن قزوین – رشت نیز به طور رسمی با حضور حجت الاسلام روحانی افتتاح می شود.

و هرکدام از اعضای هیات دولت در این سفر به عنوان نماینده ویژه هیات دولت به شهرستان های مختلف سفر خواهند کرد.

حضور هرکدام از مقامات عالی رتبه گیلان در شهرستان های استان گیلان به شرح ذیل است:

حجت الاسلام علوی(وزیر اطلاعات): آستارا

آذری جهرمی(وزیر ارتباطات): رودبار

سعید نمکی(وزیر بهداشت): لنگرود و لاهیجان

محمود حجتی(وزیر جهاد کشاورزی): رشت

علی رضا آوایی( وزیر دادگستری): شفت و فومن

محمد اسلامی(وزیر راه و شهرسازی): رشت و بندر انزلی

عباس صالحی( وزیر ارشاد): آستانه اشرفیه و رشت

مسعود سلطانی فر(وزیر ورزش و جوانان): ماسال و رضوانشهر

عیسی کلانتری(رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست): صومعه سرا

جمشید انصاری(رئیس سازمان استخدامی کل کشور): لاهیجان و سیاهکل

مرتضی بانک(دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری): منطقه آزاد انزلی

حسینعلی امیری(قائم مقام وزیر کشور): املش و رودسر

علی اصغر پیوندی(رئیس جمعیت سازمان هلال احمر): لنگرود

حجت الاسلام یونسی( دستیار سابق ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیتها و نماینده ویژه رئیس جمهور): تالش

تیموری(معاون گردشگری): لاهیجان

فرشاد مقیمی(معاون وزیر صنعت): رشت

رحمانی فضلی(وزیر کشور) و محمد باقر نوبخت( رئیس سازمان برنامه و بودجه) از جمله افرادی هستند که در تمام برنامه های این دو روز همراه با رئیس جمهور حاضر خواهند بود.

طرح دغدغه های مردم به رئیس جمهوری

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی، با ابراز امیدواری برای کسب نتایج خوب از سفر رئیس جمهوری به استان گفت: پروژه‌های زیادی در استان نیازمند مساعدت و دستور ویژه رئیس جمهوری است.
ولی داداشی،نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، توجه به موضوع پسماند، فاضلاب ، ایجاد شبکه تأسیس فاضلاب، لایروبی رودخانه ها ، احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی در مرکز استان را از مهمترین مطالبات مردم استان عنوان و تصریح کرد: این مطالبات را از رئیس جمهوری و هیات دولت پیگیری می‌کنیم.
وی با اشاره به افتتاح رسمی خط ریلی قزوین – رشت با حضور رئیس جمهوری، این پروژه را دارای اهمیت زیادی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و گردشگری برای گیلان دانست و تاکید کرد که لازم است راه آهن به سمت انزلی و آستارا ادامه یابد.

مهدی افتخاری، نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به گیلان را در پیگیری و شتاب در تکمیل پروژه های نیمه تمام استان در بخش‌های متعددی که از نظر بودجه محدودیت دارد، موثر دانست.
حجت الاسلام افتخاری افزود: گیلان در بخش های مختلف نیازمند توجهی ویژه است و سرسبزی گیلان موجب توجه نکردن و عقب ماندگی استان طی سال‌های گذشته شده اما زیر این سرسبزی، کاستی هایی هم وجود دارد.
وی با تقدیر از استاندار گیلان، در پیشبرد امور گفت: حرکت نویی در استان در حال انجام است و برای تحقق مطالبات مردمی نیازمند همدلی بیشتر بین نمایندگان و دستگاه‌های اجرایی هستیم.
وی با اشاره به تحریم‌های دشمنان گفت: در این فضای جنگ اقتصادی، انتظار تعریف پروژه جدیدی را نداریم اما خواستار اجرای پروژه‌های ناتمام و برخی اقدامات مهم و تأثیرگذار در توسعه استان هستیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اهمیت و پربرکت بودن سفر رئیس جمهوری به گیلان گفت: با حضور رئیس جمهوری و هیات دولت در استان، خبرهای خوبی برای رفع مشکلات مردم خواهیم شنید.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی افزود: تصمیم های خوبی برای رفع مشکلات استان اتخاذ شده که تکمیل سدهای شفارود و پلرود، سدهای لاستیکی، ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود ، تکمیل آزادراه رشت – قزوین و آغاز عملیات اجرایی راه آهن رشت به سمت بنادر کاسپین، انزلی و آستارا از جمله آنهاست.

وی موضوع پسماند در استان های شمالی ، شیرابه و ایجاد آلودگی های محیطی ناشی از آن، دفن بهداشتی و زباله سوز را دغدغه مردم و مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری و هیات دولت اعتباراتی را برای رفع مشکلات استان در نظر گرفته اند.

محمدحسین قربانی، نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه به دنبال هر سفر رئیس جمهوری به استان خیر و برکاتی هست، گفت: این سفر زمینه خوبی را برای توسعه فراهم می آورد و با برنامه‌ریزی می‌توان دستاوردهای خوبی را در این زمینه داشت.
محمدحسین قربانی افزود: پروژه راه‌آهن اقدامی ملی است که همه بر انجام آن متفق القول بودند و اکنون نیز خواستار ادامه مسیر به سمت انزلی و آستارا هستند.
وی ادامه داد: بسیاری از مصوبات در سطح کوچک تر در شهرستان ها و در حوزه‌های انتخابیه تعریف شده و در مجموع این سفر را بسیار مثبت می بینم که عایدات زیادی را برای مردم منطقه و کشور به دنبال خواهد داشت.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
ویروهاستینگ
فروشگاه استوک ایران
لاستیک فروشی حبیبی
زیتون حاج صفری و پسران
کانال تلگرام درفک خبر
عکاس و خبرنگار افتخاری ما باشید
محل كد آمار